sunnuntai 25. 8. 2019

Ammattiin valmistuneet Novidasta ja muualta

0

Julkaisemme verkossa ammattiin valmistuneiden nimilistoja Novidasta ja myös muista lähiseudun ammatillisista oppilaitoksista.

Täydennämme nimilistoja sitä muka kun ne ilmestyvät.

 

 

LÄNSIRANNIKON KOULUTUS OY WINNOVA
Julkaisuluvan antaneet, ammatillisen tutkinnon suorittaneet 1.5.-1.6.2018

Rauma
Autoalan perustutkinto: Lappalainen Aatu, Pesonen Niko, Tanninen Konsta
Baarimestarin erikoisammattitutkinto: Rosendahl Jarno
Hiusalan perustutkinto: Bulak Birgit, Jormakka Carita, Leino Jenna, Leppänen Miia, Mäkelä Janika, Nordling Emilia, Nordlund Mari, Nummelin Melissa, Paavola Susanna, Salo Minna, Suominen Henna, Tuominen Noora, Väkiparta Vilma, Ylinen Nita
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Dimova Galina, Lammi Juha, Lamminen Netta, Lempinen Jenna, Paavilainen Satu, Salminen Kirsi-Maria, Vähäkuopus Krista
Kone- ja metallialan perustutkinto: Nuutinen Mika, Rekola Viljami, Tammisto Erno
Kone- ja metallialan perustutkinto: Jaakkola Eemeli, Lahtinen Otto, Löppönen Leevi, Mäenpää Juuso
Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Korjus Maisa, Kälkäjä Sirpa, Lindell Elina
Laivasähkömestarin erikoisammattitutkinto: Gustafsson Kjell, Hasko Esa
Liiketalouden perustutkinto: Friberg Raimo, Jurttila Henna, Koivunen Eetu, Koskinen Veera, Mattila Jere, Puikko Oskari
Liiketalouden perustutkinto: Hirv Kylli, Kiiski Jani, Koskinen Iiris, Lovén Annika, Ränkman Tanja, Sonkkila Aleksi
Logistiikan perustutkinto: Heino Oscar, Huhtanen Jere, Mantere Juuso, Valo Petri, Virtanen Oskari
Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Brander Emmi

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Nevala Nea, Siivonen Leena-Maija, Vainio Jatta
Matkailualan perustutkinto: Luukkala Mari, Rosengren Marika, Vallin Neea
Merenkulkualan perustutkinto: Hakala Krista-Maria, Huhta Santeri, Hämäläinen Pertti, Nummela Netta, Eggleton Torsti, Nykänen Janne, Paanu Ville, Arola Jony, Forssé Henrik, Leskelä Jere, Peltomäki Mervi, Päivinen Karo, Savolainen Tuomas, Andersson Benjamin, Harhio Valtteri, Koskinen Jere, Larva Katariina, Mattila Arttu, Vehviläinen Tommi
Myynnin ammattitutkinto: Niittyranta Mari
Painoviestinnän perustutkinto: Lahti Jasmin, Laiho Niko, Nieminen Henna, Sario Santeri
Rakennusalan perustutkinto: Heinonen Daniel, Jutman Erik, Ketola Antti, Kuusenmäki Jesse, Nieminen Teemu, Rajala Samu, Rinne Roope, Sandell Benjamin, Tynkkynen Toni, Uusitalo Aleksi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Arder Mairis, Oikimus Elina, Kerttula Konsta, Perhe Jenni, Syrjälä Sara, Vastamäki Janina, Kortesaari Venla, Rinne Soile
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto: Aho Onni, Halme Joona, Isokytö Niko, Julkunen Veeti, Koski Mikael, Lappalainen Benjamin, Lehtonen Onni, Mattila Jan, Puputti Matias, Raittinen Arttu, Raula Jasper, Ristimäki Markus, Tuominen Miika, Tuuna Juho, Töllikkö Joonas
Talotekniikan perustutkinto: Aalto Santeri, Inkinen Axel, Jokinen Joona, Karvosenoja Juuso, Kivistö Aleksi, Liimola Eino-Oskari, Merimaa Konsta, Nieminen Joni, Nurminen Tatu, Pajula Leevi, Piirainen Eetu, Rekola Verneri, Saarinen Olli, Santonen Emil, Sarin Miika, Tuominen Joonas
Vartijan ammattitutkinto: Eerola Mika
Turvallisuusalan perustutkinto: Moilanen Ronja, Niskanen Jenny

 

Pori ja Ulvila
Autoalan perustutkinto: Matilainen Juha
Elintarvikealan perustutkinto: Laura Lehmijoki , Valeri Matikainen , Emmi Taponen , Aleksandra Tuominen, Björninen Roosa, Heinonen Janne, Pirkkala Sheli, Rantala Kati, Vanhala Annakaisa, Vehkalahti Milla-Maria, Vuorimies-Salo Riikka, Vuorinen Anne-Mari
Hitsaajamestarin erikoisammattitutkinto: Rautava Juha-Pekka
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Haapala Sanni-Kaisa, Koskela Osmo, Lehtonen Janina, Santanen Emmi, Hakamäki Satu, Hautamäki Iiris, Johansson Anne-Marie, Jokela Jaakko, Järvenpää Lotta, Kiiskinen Henna, Kivelä Tia-Maria, Kivimäki Taru, Kuusisto Jussi, Lehtinen Janni, Majalahti Iida-Sofia, Muurinen Sakari, Nokelainen Patricia, Nummelin Hartti-Matias, Näriäinen Annika, Pirinen Jasper, Poijärvi Eeva, Roos Katriina, Tammi Ronja-Maria, Vesimäki Gabriele
Kauneudenhoitoalan perustutkinto: Alastalo Minka, Alavillamo Iida, Alhonpää Mariella, Brander Nina, Eriksson Elena, Grönman Roosa-Liisa, Haapajärvi Ira, Hakala Riikka, Husu Milja, Jokela Eerika, Juhola Justiina, Karhula Tanja, Kuusela Julia, Kuusimäki Sallamari, Linho Tia-Maria, Lähdeviita Maria, Marttinen Noora, Palenius Ida, Raig Maris, Ruijs Cassandra, Selesmaa Iida-Maija, Sillanpää Kati, Tuominen Noora, Tuominen Eleonoora, Tähtivuori Suvi, Virta Juulia
Kone- ja metallialan perustutkinto: Tolonen Jani, Wingström Micke, Ylinentalo Reijo
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: Anolin Sonja, Gagarina Elina, Helsilä Patumtip, Kauraoja Veera, Keinonen Riia, Koskinen Maija
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: Kolesnikova Elena
Lentokoneasennuksen perustutkinto: Kallio Tobias, Mäkelä Aleksi, Mäkelä Mia, Rosenberg Kristian, Rostedt Topias, Vettenranta Oskari
Levy- ja hitsausalan ammattitutkinto: Jakovleva Inna
Liiketalouden perustutkinto: Haavisto Anna, Knuutila Jere, Koivu Emma, Kolkka Saara, Kulju Jenna, Lähdetkallio Jere, Ouramo Salla, Termonen Monica, Valli Oskari, Wallin Salla, Villanen Carita, Elo Jarno, Glade Marina, Heininen Emma, Hutagalung-Järvinen Chairina, Jyrkiäinen Hanna, Laine Emma, Li-Kankaanpää Ying, Ojavalli Juuso, Rouhiainen Milla, Salm Marika, Suonpää Veera, Takala Eero, Tervamäki Riku
Logistiikan perustutkinto: Liimula Aleksi, Koskela Touko, Lindholm Roosa, Myllyniemi Verneri, Oksa Santeri
Metallien jalostuksen ammattitutkinto: Nurminen Tomas
Metsäalan perustutkinto: Forssten Jesse-Juhani, Alho Sasha, Hakala Kalle, Heino Jarkko, Heino Jouko, Huhtanen Samuli, Hänninen Harri, Härkälä Pekka, Isokytö Valtteri, Junnila Oskari, Kaasalainen Miika, Koskela Tapio, Lehtinen Markus, Lepistö Tuuli, Mansikka-aho Pietari, Markkula Pekka, Nupponen Veikka, Nurminen Eetu, Pajuniemi Jere, Pulkkinen Arne, Rekola Jonne, Ritala Tuomas, Saarivirta Timo-Kristian, Siivonen Antti-Pekka, Sjövall Tommi, Stenroos Eetu, Suominen Tomi, Timoska Miro, Tommila Anttoni, Tuominen Juha, Tuominen Riku, Vahtera Aleksi, Vesterbacka Mika, Vidlund Eetu, Yli-Antola Kari
Myynnin ammattitutkinto: Huopainen Janne, Pekkarinen Salla
Pintakäsittelyalan perustutkinto: Veneranta Hanna, Issakoff Matilda, Laitinen Satu, Säike Janita, Venho Kasper
Prosessiteollisuuden perustutkinto: Jäpölä Risto-Matti, Krekula Patrik, Lepistö Jussi, Pajala Jesse
Puualan perustutkinto: Johansson Emilia
Rakennusalan perustutkinto: Andersson Eppu, Dubinin Vladimir, Friday Iyam, Harjunen Oskari, Heinonen Aleksi, Järvelä Eetu, Koivuniemi Ari-Pekka, Laine Mika, Lamminen Lauri, Lindhjelm Kari, Ojaniemi Roy, Ratila Kyösti, Tuuri Timi, Österlund Patrik
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Arve Raakel, Hakasalo Janne, Heikkilä Julius, Jaakkola Sanni, Jokihaara Amanda, Kallberg Jori, Kaukavuori Minna, Löfström Sara, Makkonen Milla, Mäkelä Elli-Noora, Niittymäki Riku, Valtanen Eveliin, Virta Verneri, Virtanen Rosa
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Aalto Veera, Barrett Cyril, Järvinen Natalia, Laine Sara, Lammi Aino, Markkanen Jere, Mäkelä Jon-Kristian, Niitynpää Emilia, Paukkunen Niklas, Rajala Joona, Rajala Wanessa, Rydman Kasper, Salminen Joona, Soljanto Kerttu, Vehmasto Matilda, Virta Oona, Välimaa Etti, Winiarczyk Adrian
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Ahonen Anni, Bjugg Vilma, Hellström Iida, Katajala Nina, Lahti Sanna, Lahtinen Amanda, Laine Eveliina, Lehti Essi, Lehtinen Anni, Lehto Minna, Mansoniemi Sami, Muli Oona, Raikkerus Jussi, Taukojärvi Ilpo
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Hakala Jaana, Huhtasalo Eero-Matti, Kleemola Jenni-Mari, Lassila Johanna , Leikko Emma, Lindroos Johanna, Mäkinen Markus, Pajusuo Annika, Valli Jan-Erik, Aronen Veera, Hanhiniemi Alina, Hulkkonen Milla-Melina, Järvinen Mirjami, Kienokoski Mikael, Kärki Anni, Moisio Ranina, Pulkkinen Lotta, Saarenmaa Sofia, Sallinen Annika, Salmi Ulla-Maria, Sunnila Jutta, Viitala Anna, Vuorela Essi, Haapanen Inka, Heino Laura, Nystedt Neea, Sainio Saara, Tuohimaa Emilia, Virtanen Aleksi, Heikkilä Vilja-Maaria, Ilomäki Carlinie, Koivuniemi Riina, Koski Minna, Kähkönen Punchawarat, Mohamed Suhier, Mäkinen Jenni, Osmonen Veera, Peräkallio Sini, Rautiainen Vanessa, Reunanen Nea, Uusitalo Waltter, Vidlund Tinja, Viitanen Laura
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto: Enonkoski Alex, Frigård Kalle, Hakomäki Matias, Kaiku Topi, Kettunen Jere, Koskela Lauri, Lahdenranta Jone, Leppänen Julius, Manninen Jani, Onnela Valtteri, Rautiainen Juha, Salonen Mikael, Suojanen Jere, Tanninen Valtteri, Tähkänen Valle, Vettenranta Eetu
Talotekniikan perustutkinto: Hakanen Paavo, Halmela Henri, Huhtaniemi Santeri, Lahdenperä Teijo, Lahtinen Jan, Lehti Juuso, Lindvall Frans, Luukkonen Marko, Majuri Juha-Pekka, Mitikka Topi, Mäntylä Jesper, Ojala Frans-Emil, Paakkunainen Roope, Pääkkönen Onni, Sihvonen Justus, Siren Aleksi, Valle Teemu
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Aulu Aleksi, Korkeakoski Taavi
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Mehtonen Joel, Suominen Leevi
Turvallisuusalan perustutkinto: Halttunen Iida, Järvinen Patrick, Hellstén Micaela, Mikola Heli, Valli Niilo, Väkiparta Aleksi
Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto: Rinnetmäki Anne

 

Laitila

Jalkojenhoidon ammattitutkinto: Andreasen Tiina, Hakala Heli, Pere Miia, Saarni-Helkkula Heli, Tamminen Kirsi
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Husgafvel-Heikkilä Marja, Välisalmi Jukka.
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: AulinMarika, Paldanius Alexandra, Elo Jenna, Airola Riitta, Wessman Jaana, Demir Ayse, Valdolin Essi.

Sähköverkkoasentajan ammattitutkinto: Pihlajamäki Pekka
Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Hakala Jonna, Luoma-aho Henna, Vanttaja Mira, Virkamäki Hanna
Yrittäjän ammattitutkinto: Tyni Mirva

 

Kerro valmistujaisjuhlastasi!

Jaa tunnelmia oppilaitoksesi valmistujaisjuhlasta Kaffepaussin Kemut-sivuilla.

 

AMMATTIOPISTO SPESIA, LAITILA

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Ekholm Roosa-Maria, Norolahti Tino, Kirjavainen Elias, Kytöviita Jenni

 

TURUN AMMATTI-INSTITUUTTI

Autoalan perustutkinto: Gerxhalija Agron, Heinonen Viljami, Hommonen Lassi, Hämäläinen Valtteri, Jokinen Nico, Kajander Salomo, Kallonen René, Kankaristo Alex, Karamaa Kasperi, Kettunen Lucas, Koski Toni, Kuronen Mikko, Laaksonen Juho, Laiho Kasperi, Laine Artturi ,Lehtonen Teemu, Lohvansuu Eemeli, Louhola Miro, Mägi Egert, Niskanen Stina, Norring Roope, Nurminen Joonas, Peltoluhta Justus, Ponsimo Severi, Puhtila Petja, Ranta Joona, Rauvala Antti, Savolainen Jesse, Steenari Aleksi, Tammi Tatu, Uuttu Jan-Kristian, Vauhkala Mikko, Wewer Erik, Wilén Joonas

Elintarvikealan perustutkinto: Ahlqvist Roosa, Hannula Henrik, Juntunen Iida-Kaisa, Kajtazovic Edita, Kauttonen Enni, Koskela Jesse, Krajisnik Dalila, Kähkölä Krista, Levander Essi, Liimatainen Netta, Mäkilä Ronja, Naaralainen Suvi, Narsakka Alisa, Nyman Elise, Peltola Eveliina, Puisto Lotta, Reitti Senna, Salminen Milla, Särkijärvi Samuli, Takkinen Oskari, Toivonen Jasmin, Viljakainen Sanni

Grundexamen inom företagsekonomi: Edberg Daniel, Eriksson Jesper (kombiexamen), Hagelberg Stina, Haverinen Niklas, Heikkonen Oscar, Karlsson Tobias, Kaukiainen Filip, Knuts Jenny, Korvenniemi Essi, Lindström Benjamin, Paatero Rasmus, Pesu Nico, Sinokki Hanna, Tenko Max, Vihanto Alex

Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik: Casagrande Alessandro, Karlsson Christoffer, Lundström Simon, Nurmi Jonathan, Pesola Jerry, Öhman Oskar, Örså Niklas

Hiusalan perustutkinto: Al-Hamzawi Sheima, Aro Anmari, Blomqvist India, Ernvall Säde, Frondelius Essi, Glader Jasmin, Haapanen Laura, Hareja Veera, Hihnala Karoliina, Hongisto Ella, Huunonen Jenna, Hätönen Emmi, Itkonen Ida, Kavander Jenna, Keskikastari Milana, Lindberg Jessica, Lintumäki Ninja, Malmberg Emma, Martti Emma, Mustonen Miisa, Mäki Emmi, Parovuori Oona, Saar Triin, Saarni Janni, Salonen Tilda-Maria, Seikkula Jessica, Seilonen Tiia-Maria, Virta Jenna, Westman Emilia, Åberg Anna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Aarnitie Rosita, Aho Jim, Alipirjelä Iida, Appelblom Iita, Besiki Tazo Precilia, Dragon Milla, Duanporn Jirayu, Eriksson Kevin, Eronen Hanna, Fält Iiris, Hakanen Markus, Halonen Cecilia, Haverinen Oona, Heinonen Oiva, Heldt Otto, Hentilä Olli, Hinnerichsen Valtteri, Holi Suvi, Högmander Emilia, Jalonen Antti, Jokela Emma, Kagan Dina, Kant Jasmiina, Kanto Essi-Maria, Kettunen Tiiu, Koppinen Ella, Kiuru Elmeri, Koivunen Jesse, Kommonen Lauri, Krekhovetskaya Kristiina, Lahtinen Ida, Laine Alex, Lehtonen Jenna, Lemmetti Venla, Leppäranta Erno, Lindberg Aleksi, Lintusalo Tuulia, Liukkonen Anni, Louhipuro Ona-Maria, Luukkanen Teemu, Lyly Kasperi, Manninen Olli, Marttala Elice, Mutta Carolina, Mutta Janni, Mäntylä Janne, Niemelä Suvi, Nieminen Niko, Nousiainen Aura, Nummisto Mikko, Nyppynen Jani, Owasu Asanti, Pajala Aino, Pakarinen Ronja, Peltonen Rosa, Pullinen Lauri, Pöntynen Krista, Pöntynen Petteri, Reivonen Roosa-Maria, Rinne Valtteri, Roivas Siiri, Ruohonen Hanna, Ruusunen Moonika, Saarinen Sari, Saaristo Janina, Saario Erkka, Sainio Juhani, Salminen Santeri, Salmivuori Tomi, Salmivaara Aune, Sandström Joanna, Sarmasto Nea, Siekkinen Janna, Simonen Santtu, Sireeni Joni, Sotarauta Samuli, Stenroos Jonna, Stockfelt Jenna, Suhonen Nea, Suominen Inka, Suontama Hilla, Thileman Leena, Toivonen Pauliina, Toivonen Valtteri, Tolonen Juho, Tuominen Keven, Turunen Joona, Vainio Jutta, Valmela Ella, Viitasaari Anton, Viola Tristan, Virtanen Casandra, Virtanen Janette, Virtanen Jaromir, Williamson Ines, Wäre Iina, Ylismäki Jalmari, Ylhä Arttu

Kone- ja metallialan perustutkinto: Arponen Sami, Baty Haneen, Haidari Mahdi, Iivonen Nuutti, Inberg Jerry, Kavén Roope, Kima Joonas, Kongolo Lavidi, Laaksonen Aleksi, Lindholm Mika, Nyman Gersom, Näveri Toni, Orusmaa Alex, Ranta Jani, Rantala Santeri, Rautala Roni, Valkama Anniina, Virtanen Valtteri, Warsame Abdullahi

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: Hukka Jami, Hyseni Ismije, Johansson Annika, Kargbo Samadi, Koivunen Krista, Lehtonen Petra, Pyysalo Sanni, Riipulk Ekaterina, Saari Anja-Maija, Virko Hanna, Vuori Niko

Laboratorioalan perustutkinto: Ahmed Amran, Ali Jan Dina, Al-Khashin Shams, Al-Sabah Basma, Saarinen Netta, Taivainen Leo, Turunen Daniel, Virtanen Jenna

Liiketalouden perustutkinto: Aalto Anton, Aaltonen Anni, Aaltonen Sanni, Alava Samuli, Anttila Eetu, Arapovic Almina, Basli Fatih, Blomqvist Sara, Chairaksa Erath, Eddaifi Somia, Egharevba Enoma, Elomäki Heta, Eskola Dani, Fisk Wertti, Forss Axel, Geraldes Laakso Inês, Hakala Melina, Hakanpää Olli, Harittu Niklas, Heikkinen Venla, Heinonen Niklas, Hiseni Valmir, Hohkavuori Alex, Hovi Mathias, Hurme Lottastiina, Hussein Abdi, Illi Johannes, Issaeva Anastasija, Janei Poia, Jonsson Jonas, Juhola Kia, Jumppanen Sanni, Juuri Jarno, Järvinen Noora, Jääskeläinen Jasmin, Kamil Melinda, Kangasniemi Konsta, Kataja Minttu, Ketonen Emmi, Kirjonen Risto, Kirstilä Aleksi, Koivisto Edla, Koivu Antti, Koponen Olli, Korsström Sebastian, Koski Eero, Käpylä Elle, Kölhi Maria, Laakso Maria-Emilia, Laaksonen Henna, Laaksonen Roope, Lager Jannika, Lahtela Emilia, Laine Jaakko, Lainio Anna-Sofia, Lam Tran, Lappalainen Ronja, Lehkonen Ilmari, Lehtelä Veikka, Lehtonen Joanna, Leino Rosa, Lindqvist Anton, Lindroos Emma, Lukkala Kalle, Mahdi Mikael, Mattila Pekka, Moborg Eric, Moravveji Sanaz, Mäki Aku, Mäki Eero, Neculae Ana, Nenonen Joni, Nevä Kasperi, Nguyen Huong, Nieminen Janita, Nohkola Marco, Nordlund Roni, Nurminen Lauri, Oksanen Olli, Pakola Severi, Parjanen Kiia, Penttinen Jenna, Pinomäki Jere, Pippola Mikael, Pongrácz Jonatan, Puisto Niklas, Pyrrö Pipsa, Raunio Roosa, Reini Roope, Reinikainen Kristian, Riitamo Anniina, Riitamo Mari, Rinne Toivo, Rissanen Jessica, Ruusunen Henna, Saarenpää Olle, Salakari Annukka, Salminen Ida, Salo Jemina, Savolainen Peetu, Schmidt Eemeli, Selin Aatu, Seppo Annely, Severino Marcio, Severino Mauro, Sirviö Elias, Sorjasaari Salla, Stepanoff Onni, Suominen Jani, Suominen Teemu, Svens Iines, Tenho Eemeli, Tuina Tiia, Tuominen Joonatan, Tuominen Simo, Tyrjy Nea, Wikstedt Valtteri, Virta Joonatan, Viskari Antton, Yli-Alho Janina

Logistiikan perustutkinto: Aaltonen Roope, Abramov Julian, af Ursin Joakim, Forsten Joona, Friberg Kristian, Haanpää Patrik, Harju Eemeli, Harkka Antti, Heinonen Aleksi, Helmiö Elmeri, Holmström Niko, Hurme Jami, Jashari Albert, Kaipia Jesse, Koskinen Oskari, Kurkisuo Janne, Laaksonen Janica, Lahti Toni, Luukkainen Lassi, Luukko Aku, Mahlamäki Emilia, Mäkilä Miro, Nieminen Santeri, Nordanberg Tommy, Ojala Julia, Orlova Karina, Prekazi Edon, Raappana Teemu, Siltala Joni, Sirkiä Santeri, Sundell Mikko, Teräs Niko, Teräs Toni, Toivonen Artturi, Valli Viljami, Vihinen Jasna

Lääkealan perustutkinto: Aittola Anni, Hautamäki Jonna, Heikkinen Elena, Jokisalo Suvi, Kujanpää Mari, Mecklin-Abi Mosleh Sari, Murto Micaela, Riikonen Maarit, Ruohola Tiia, Salmio Saara, Uddman Anni, Vaermaa Eero, Vellonen Tuisku

Maanmittausalan perustutkinto: Arjovuo Lassi, Himanen Johannes, Kauppinen Tuomo, Koskela Johannes, Soulas Samuli, Tuohimaa Eeva, Välimaa Samuel

Matkailualan perustutkinto: Berg Maria, Huttunen Linnea, Jatskevits Aleksander, Lang Mariel, Lumiaho Reetta, Mattila Timo, Murtojärvi Anne, Penttilä Janni, Pilpola Maria, Saropoulou Natalia, Söderholm Emilia, Tossavainen Joakim, Vihko Mindele, Vuorela Otto, Vuorien Iida, Vuorisalo Meri, Westergren Laura

Painoviestinnän perustutkinto: Aro Amanda, Bohm Alex, Forss Joonatan, Grönlund Anni, Hamzic Malik, Kaarrela Veera, Kangasniemi Aleksi, Kivistö Ellen, Koskinen Olavi, Koskinen Oscar, Kuivanen Ronja-Aliisa, Kurki Niko, Laakeri Elisa, Laine Sanni, Leino Noora, Leino Vilma, Rauramo Julia, Rosendahl Leevi, Seppälä Emmi, Sinilahti Jan, Tuominen Joona, Valkonen Jonni, Varinowski Jarno, Välkky Amanda

Puualan perustutkinto: Hautamäki Sini-Pilvi, Vieno Daniel

Rakennusalan perustutkinto: Al-Emara Amar, Aliska Vesa, Isokorpi Joni, Jokinen Arte, Kallinen Aleksi, Laaksonen Jani, Lehtonen Joonas, Mäkelä Mikko, Mäkeläinen Esa, Nieminen Teemu, Nikkilä Oliver, Pajunen Pinja, Pakkanen Niilo, Peltoniemi Sebastian, Penttilä Tommi, Putrus Ramy, Salakari Konsta, Sopjan Arbër, Suopajärvi Aatu, Tuokko Vesa, Tuomi Patrik, Tuominen Onni, Valvikko Aleksi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Alikeskikylä Laura, Al-Janabi Mohamed, AL-Sabah Dalia, Anttila Jesse, Arnell Janina, Asikainen Julia, Batsik-Avdiu Irina, Batsuuri Gankhuu, Bergroth Nea, Bidokh Jalaladdin, Brück Pipsa, Elainousse Mohamed, Erlin Pinja, Fränti Joonas, Gontjarow Marina Hagström Carolina, Hannula Veera, Hautaoja Elina, Heikkilä Olivia, Hilakari Fanni, Hildén Elisa, Hiltunen Eevi, Honkanen Jonna, Hoppela Emilia, Hopponen Emilia, Hupponen Sofia, Höglund Jaslia, Itkonen Gategaeo, Itähaarla Maria, Jalava Kaisa, Jalo Paula, Jashari Mirlinda, Jokinen Netta, Joutsela Julia, Järvi Satu, Järvinen Salla, Kaikkonen Iina, Kalenius Nina, Kallio Ella, Katajainen Jasmin, Keppola Sofia, Khasrawi Israa, Kirienko Olga, Kiviniemi Antti, Kivisoja Jesse, Kodia Jocelchris, Koponen Teemu, Koskenmäki Matilda, Koskimies Vieno, Krasniqi Flamur, Kröger Jonna, Kynnysmaa Jade, Kynnysmaa Lara, Kyntäjä Anni, Laakso Anniina, Laaksonen Pinja, Lahervo Nea, Laine Tuomas, Lammela Elli, Lampinen Anni, Latokylä Janina, Laulumaa Sissi, Lehtimäki Elli, Lehtinen Alina, Lehtinen Hanna, Lehto Tiia, Leppänen Amanda, Leppänen Jelena, Liukkonen Janina, Loponen Sofia, Manni Kotchakorn, Mantere Riia, Mattila Jenni, Mattila Saara, Mera Coloma Jilda, Mudingayi Kabongu Jaures, Müller Jaantje, Mäkelä Tina, Mäkinen Ulriikka, Mäkynen Nelli, Mälkönen Meri, Niemi Jesse, Nurmi Kim, Nurminen Nette, Nurminen Veikko, Nyqvist Krista, Ojanen Anette, Olander Laura, Parkkari Alisa, Partanen Jenna, Patrakka Joonas, Peltonen Annika, Petrova Elizaveta, Plit Nea, Ranta Linda, Rantamäki Minttu, Ruokonen Eeva, Rushiti Leonard, Räty Laura, Sadegh Aghdam Jhaklin, Seinelä Ria-Julia, Seppälä Julia, Seppänen Jyrki, Silvola Gunilla, Soini Nea, Sorsakivi Essi, Sundström Nea, Suonpää Suvi, Säkkinen Jenna, Tanttari Silja, Tepp Jenny, Tiihonen Roope, Tuominen Jadena, Vahala Maria, Valkama Juulia, Vanto Daniel, Vataja Salla, Vesalainen Veera, Vienonen Tiina, Vihriä Rebekka, Viiristö Minttu, Virtanen Anni, Wirtanen Rosa-Maria, Vuoti Milla, Vähäsarja Jenny-Sofia, Ylistalo Joel, Yusuf Ubah, Åsnabrygg Miikka

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Aaltonen Joni, Aaltonen Miikka, Aaltonen Tuukka, Aarikka Paavo, Abdirahman Said Abdullahi Abdirahman, Ali-Keskikylä Kim, Arponen Iines, Auvinen Atte, Bertoft Eemil, Elo Jere, Engman Tommy, Evilampi Tuomas, Franzén Jesse, Gerxhalija Leutrim, Hakanpää Samuli, Hakkarainen Miika, Hammarberg Otso, Heikkilä Riku, Heikkinen Eetu, Helenius Niko, Honkanen Eetu, Honkaranta Eemeli, Jokiniemi Santeri, Jurmu Joona, Järvi Miikka, Kaaria Jere, Kanerva Joel, Kosonen Valtteri, Kujala Miika, Kulay Parwiz Mazjar, Kurko Emil, Laaksonen Niklas, Laine Severi, Langén Eelis, Laurila Arttu, Lehtonen Aleksi, Lindberg Aleksi, Mattila Aukusti, Michelsson Joonas, Mylly Mikael, Mäensivu Atte, Mäki Ville, Mäkinen Juho, Mäkinen Nico, Nielikäinen Ville, Poikonen Juhani, Puisto Miko, Raiko Juuso, Rajander Mikko, Raiski Essi, Rantala Teemu, Rantanen Juuso, Rinne Julius, Rouhiainen Elias, Ruohonen Einari, Ruusunen Roni, Saarela Matti, Saastamoinen Oskari, Salminen Erno, Santala Tomi, Siipola Jaakko, Sillanpää Nuutti, Simolin Aarne, Suominen Miro, Suominen Topi, Teriö Veikka, Tuomi Alex, Varjonen Roni, Virta Topi, Westerlund Lukas, Ylä-Poikelus Valtteri

Talotekniikan perustutkinto: Arvela Joonas, Deumic Elvis, Eramo Nino, Heinonen Santeri, Hiltunen Santeri, Holmberg Henri, Huhtala Olli, Ihander Viljami, Ilpoinen Johan, Jaanto Julius, Juhala Leevi, Juhala Sami, Jussila Juuso, Kallio Juuso, Kallio Teemu, Kantonen Eetu, Keskinen Kasperi, Ketola Niklas, Kleiman Noah, Kylmänen Aleksi, Käkönen Jesse, Laine Frans, Muzaci Valon, Mäkilä Joonatan, Nguyen Hoang, Nummenmaa Kalle, Nurmi Lassi, Nurmi Miko, Ojala Julius, Ponsén Eero, Saarinen Paulus, Salin Casper, Salonen Jasse, Salonen Teemu, Sillanpää Aleksanteri, Spets Jesperi, Tahiri Sulaiman, Toivonen Tuomas, Vaatinen Matias, Vainionpää Arttu, Valtonen Riku, Välivaara Juho

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto: Ala-Mononen Emilia, Aziz Chiman, Haapanen Jami, Harju Jonna, Hopeavuori Anna, Imara Heidi, Kivistö Marjaana, Kolehmainen Katariina, Mäkelä Sanna, Rosten Sofia, Tutti Jere, Välikangas Oona

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Aalto Saku, Ahjosaari Eetu, Cero Almin, Fälden Aleksi, Harberg Niko, Huhtala Kasper, Hyttinen Tino, Hänninen Nico, Jalava Kuutti, Kesseli Karri, Ketonen Jaro, Kraemer Tony, Kuure Olli, Lahti Lassi, Laine Otto, Laitinen Leevi-Santeri, Lattu Tobias, Latvala Aleksi, Lindholm Rony, Maxenius Matias, Memic Adis, Meritähti Tomas, Miettinen Miro, Nykänen Juho, Näyskä Pekka, Roinila Jasper, Salonen Max, Siivonen Edvard, Toppinen Oskari, Tuominen Elias, Tuominen Jere, Vainio Vili, Valve Ville, Vierimaa Jere, Väkeväinen Kaspian, Walden Patrik, Wistbacka Joona

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Augustin Tomi, Hakim Tahr Kajwan, Heino Max, Hämäläinen Ville, Irjala Eero, Kangas Julius, Kaunisto Joni, Korhonen Pekka, Kujanpää Juha, Lindgren Eemeli, Marttila Tapio, Ovaska Juho, Peltola Pentti, Pick Anton, Puhakainen Peter, Seppälä Leevi, Tuisk Janek, Vuorela Juho, Vuorio Emil

 

TURUN AMMATTIOPISTOSÄÄTIÖ TAO

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä: Kemppi Joonas, Koski Kaisa, Lehtimäki Veera, Poutanen Ida, Savolainen Juuso, Wikman Erik

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Ali-Mattila Katariina, Ekblom Sirpa, Hakula Janita, Heinemaa Tuukka, Kauhava Mikko, Kormano Olivia, Laaksonen Sofia, Lehtinen Heini, Lång Karoliina, Mikkola Jenni, Peltola Akseli, Penna Suvi, Peltoniemi Jimi, Rissanen Tiina, Rauma Johanna, Saari Inka, Viita Laura

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pintakäsittelijä: Alm Armi, Bastman Teresa, Elomaa Sofia, Hakala Matti, Hommonen Saku, Isberg Benjamin, Lindén Thomas, Markkanen Mikael, Mäkinen Sinikka, Suominen Sofia, Vahalahti Jere

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Jokioinen Santeri, Koppe Mikael, Kiiveri Heidi, Laitinen Sami, Marttila Kai, Pääskynen Krisse, Reponen Elias, Sainio Juhana, Wahlroos Pasi

Talotekniikan perustutkinto, rakennuspeltiseppä: Dahla Markus, Nieminen Emil, Pahikkala Ossi

Veneenrakennuksen perustutkinto, veneenrakentaja: Larjoranta Niclas, Nagy Dániel, Nowicki Rafal, Paavola Pekka, Otranen Roni, Roldugin Igor, Sabie Khalaf, Talein Vjatseslav, Utriainen Markku

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja: Eronen Valma, Halmevuori Tanja, Havanko Sini, Karjalainen Hilla, Kuosmanen Niina, Kurkinen Marja, Lehto Katri, Lehtonen Jenna, Mirtti Aino, Nieminen Nea, Nummila Tanja, Palmulehto Eveliina, Tikkanen Iida, Toivonen Jenna, Tuunainen Essi, Wahlsten Jessica

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, verhoilija: Dieudonné-Roine Jacqueline, Honkonen Kirsi, Juhala Nana, Lastuniemi Maria, Lindström Mervi, Lähde Asta, Ling Juta, Koivisto Tuula, Pajunen Niina-Riikka, Outinen Pasi, Uurtio-Anttila Matleena

TURUN AIKUISKOULUTUSKESKUS

TURUN KRISTILLINEN OPISTO

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto: Ahvenlampi Anna, Asikainen Vienaleena, Dali Maria, Granlund Janina, Granqvist-Nieminen Solveig, Heikkilä Minja, Heino Eveliina, Hellman Siri, Häkki Jenna, Ilvesviita Henna, Itkonen Jaana, Jalava Julia, Järvinen Janna, Kanninen Emma, Keihäs Mari, Kiviluoma Katja, Kivistö Sanni, Koivisto Laura, Kokkala Henna, Korpi Evelina, Kotiranta Janette, Laaksonen Emmi, Laine Katri, Lehikoinen Julia, Lehmus Kati, Lehtonen Mari, Leino Rosa, Liimatta Marika, Lindström Jasmin, Malén-Nuhi Eija, Martin Janni, Moilanen Heidi, Mutanen Risto, Nurmi Elina, Oikarinen Tuuli, Ojares Jussi, Paju Tuire, Palonen Riina, Parviainen Laura, Peura Hanna, Putrus Flouna, Puttonen Riikka, Rakeva-Hynynen Sari, Raunio Anna, Ruohonen Jasmina, Rähmönen Sami, Sahinoja Henna, Saine Roosa, Salo Liisa, Seikkula Riikka, Selroos Annika, Silvast Jenni, Suomi Anna-Sofia, Suomi Sannariikka, Suonpää Mervi, Tikkakoski Aleksandra, Urpanen Johanna, Vähäkainu Jenni, Wehrt Jussi, Yli-Hakula Wilma

Viittomakielisen ohjauksen perustutkinto: Arjoranta Joa, Bergman Heidi, Gottschalk Julia, Hakala Meri, Heino Marika, Hela Salla, Lempäälä, Hellstén Anna, Holopainen Jade, Högblom-Sainio Laura, Kirjonen Noora, Laine Maria, Laine Raili, Laurikainen Ada, Leppäaho Anniina, Liukkonen Jenna, Lähteenmaa Elisa, Malkamäki Nina, Malmström Mari, Melin Rosa, Morosi Maria, Mäntynen Jenna, Niini Miila, Nurminen Pia, Oksi Maija, Pakarinen Janina, Saarenpää Annariina, Savander Ruth, Savolainen Milla, Sällylä Sara, Tornberg Aino, Virkkunen Ella, Virtanen Sanna, Özen Päivi

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Al Salih Leena, Anttila Miia, Björkholm Tina, Hanttu Daniela, Hartlin Salim, Kallio Kari, Kankare Riikka, Khalaf Merem, Kinks Sari, Kiuru Janica, Kuismin Pinja, Perintö Jenna, Piibeleht-Raymond Eliise, Sainio Maarit, Schwartz Maarit, Sjöblom Satu, Tuominen Janette, Vahala Anna-Leena, Ylhäisi Rosa

Suntion ammattitutkinto: Ahlamo Juhana, Anttila Hannu, Mäenpää Mikko, Tiihonen Juho

 

TURUN KONSERVATORIO

Musiikkialan perustutkinto, muusikko: Alyasi Avin, Haapanen Ilkka, Hartikainen Tytti, Kallio Anna-Sofia, Lehti Joonas, Lietzen Santtu, Lundberg Tuomas, Lyytinen Elina, Lyytinen Ilona, Nordfors Annina, Peltonen Leena, Punkkinen Arttu, Rantalankila Maria, Rinne Tiina, Ristikankare Joni, Romppainen Vilma, Sainio Ella, Snapir Jonatan, Somersalo Antonia, Spelman Alla, Spörl Rebecca, Suominen Akusti, Suvinen Hannamaria

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologi: Huhtala Petri, Katava Helmeri, Markkanen Hanna, Pahlama Waltteri, Sillanpää Juho, Thessler Pirkka, Tuominen Tuuli

PAASIKIVI-OPISTO

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Anttila Eerik Joonatan, Heinonen Teemu Olavi, Kaija Iiro Juhani, Kankaanpää Verneri Heikki Johannes, Kuidunen Milena, Mamia Petra Eveliina, Marouf Assmâ Sarah, Otakari Susanna Annika, Pankkio Riku-Petteri Kristian, Rajalin Nora Aino Anneli

 

 

AMMATTIOPISTO NOVIDA, LOIMAAN YKSIKKÖ

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Borg Benjamin, Jokinen Moona, Kataja Sanni, Laaksovirta Jenna, Lahti Pasi, Pihkonen Elina, Pyykkö Iida.

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto: Koivisto Jenny-Maaria, Lahtela Hanne, Laine Riitta, Meisalmi Laura, Quintana Prados Zoe, Seestie Veera, Seppänen Erika.

Maatalousalan perustutkinto: Koivu Sonja, Koivu Timo, Isokännö Antti, Lehtelä Heli, Mäki Laura, Rautiainen Markus, Rekola Riku, Vähämäki Juha.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Ala-Nissilä Piyachat, Jarva Patricia, Pirkkiö Rosa, Zavialova-Skyttä Dzhuletta.

Hiusalan perustutkinto: Aaltonen Maria, Chernogorodova Iuliia, Eskola Elina, Heino Saija, Isoaho Henna, Jalonen Jenni, Jokinen Pauliina, Korpela Jenna, Lahdenperä Essi, Lahti Iiris, Lakkonen Madina, Metsa Marge, Pullinen Heli, Rantala Kia, Saastamoinen Eve, Salmu Roosa, Salo Saara, Tool Karin, Tuomola Niina, Viippo Elisa.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Aarrelinna Salla, Harjunen Mia, Lehtiö Kati, Lindman Tiina, Lähteenmäki Johanna, Meronen Kati, Mustajärvi Meri, Ovaska Emma, Parviainen Laura, Pitkänen Varpu, Puisto Julia, Põlluäär Maarja, Qvick Anne, Rantanen Elina, Vuolle Maria.

Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Toivonen Annika.

Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Beranger Suvi, Eskola Linda, Jokela Minna, Jokinen Wilma, Kinnunen Enni, Koivu Maria, Koivula Julia, Kyläpekka Sanni, Laitinen Tarja, Liekari Viivi, Leppämäki Julianna, Lintula Heidi, Merikanto Marko, Muceba Andrea, Myllykylä Lauri, Mäkinen Tuija, Nummela Jaana, Palm Joanna, Perävainio Eliisa, Pulkka Jenni, Raitanen Helmi, Rokka Elina, Saari Heidi, Savolainen Susanna, Söderström Susanna, Uusitalo Ella, Vesterinen Jarkko, Virtanen Tarja, Vuorikoski Marita.

Vammaistyön osaamisala: Yrjölä Minna

Vanhustyön osaamisala: Abdi Amina, Ek Tea, Hedborg Seija, Kärkkäinen Vesa, Nieminen Niina, Ojanen Minna, Oksanen Päivi, Rantanen Jenni, Vestu Heta.

Autoalan perustutkinto: Hakanen Timo, Harakka Jami-Petteri, Heikkilä Jukka, Junnila Julia, Kajakivi Aki-Petteri, Koskinen Vihtori, Mäkelä Joni, Mäkelä Toni, Ojala Johannes, Pietiläinen Juhani, Riuttaskorpi Miko, Taipale Timo, Vehanen Saku.

Kone- ja metallialan perustutkinto: Boman Niklas, Hirsikangas Jasper, Markula Olli, Rapo Jimi, Räsänen Patrik, Saastamoinen Kristian.

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto: Ruotsala Niko.

Logistiikan perustutkinto: Ojala Mikko, Ruusurinta Joni.

Logistiikan perustutkinto: Aadan Mohamed, Aho Kari, Ahokas Hanna-Maija, Eilmann Madis, Friman Kyösti, Heikkilä Manu, Huhti Ossi, Isomäki Jere, Jaakola-Siimes Jari, Junnila Oskari, Kankaanpää Sauli, Koiranen Kalle, Koskinen Teemu, Laaksonen Rasmus, Lehti Valtteri, Lehtinen Miika, Markkula Jerry, Miettinen Jere, Mustajärvi Antti, Myllys Vuokko, Mäkinen Joonas, Nikkinen Patrik, Nyholm Eemeli, Pyykkö Markus, Raitanen Juho, Ruusiala Suvi, Salmensuu Samuel, Salminen Jesse, Seppälä Janus, Seppi Jani, Sillstén Joose, Taalikka Tuukka, Terävä Pasi, Toivola Juho, Tuominen Jarno Valtonen Niko-Petri, Wallin Klaus.

Rakennusalan perustutkinto: Erelä Toivo, Hjerppe Emma, Isotalo Aleksi, Kallionpää Jami-Jesper, Koivunen Santeri, Malmi Samuel, Matintalo Eini, Perämäki Mauri, Satola Jiri.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Aaltonen Atte, Aunela Niilo, Chernogorodov Boris, Kallio Antero, Koivisto Karri, Korpialho Miko, Kraama Kalle, Kytömaa Hannu, Laine Aku, Lehtonen Janne, Lindholm Leevi, Metsomäki Sulo, Mäkelä Jarkko, Mäkilä Oskari, Mäkilä Veeti, Mäntyharju Tommi, Näpärä Ville, Parikka Ossi, Raunio Kalle, Raunio Teemu, Sävelkoski Lauri, Toivonen Miro, Ulonen Heikki, Välimaa Jaakko, Välimäki Oskari, Väätänen Timo, Yli-Pietilä Matti.

Talotekniikan perustutkinto: Airo Aksu, Helkkala Ville, Kallio Mikko, Koskinen Hugo, Laapotti Niilo, Leinonen Ilkka, Liinoja Elias, Nurminen Teemu, Reunanen Aleksi, Sakkos Tomi, Toivonen Kalevi, Väänänen Sakari.

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto: Mononen Anni, Salmi Eveliina.

Liiketalouden perustutkinto: Heinonen Petra, Niittumäki Reetta, Pyykkö Toni, Raitanen Miko, Rautionmaa Martti, Saarela Niilo, Salmenoja Iira, Shevchenko Tetiana, Simonen Antti.

Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala: Birch André, Enqvist Camilla, Hakenberg Joel, Heinonen Carita, Leskinen Tatu, Mattila Riina, Nikkinen Julia, Purra Karoliina, Silvander Mikael, Suomi Miika.

Ammatti- ja erikoisammattitutkinnon keväällä 2018 suorittaneet:
Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Alaranta Sanna, Lehtinen Sonja, Pyykkö Kirsi.

Sisustusalan ammattitutkinto: Kilpeläinen Katariina, Saarelainen Mari.

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto: Kulju Kirsi, Miettinen Pirjo, Toivonen Merja, Turkki Johanna.

Koneistajan ammattitutkinto: Maijala Jani.

Tekniikan erikoisammattitutkinto: Koivula Jukka, Kyläsorri Antti-Jussi, Miinalainen Santtu, Nurmi Tero, Oivanen Olli, Viitanen Jesse.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Hakala Janne, Kotiranta Iiro, Kuitti Saara-Maria, Lindholm-Kallio Annika, Merisaari Teemu, Multanen Sami, Vuori Elsi.

Yrittäjän ammattitutkinto: Lindholm Jussi, Siuruainen Rosa.

 

 

SALON SEUDUN AMMATTIOPISTO

Perustutkinnot:

Autoalan perustutkinto: Hakkarainen Mikael Kristian, Helenius Jere Juhani, Hämeenaho Jami Veijo Mikael, Iltanen Mikael Viljam, Itkonen Tuomas Eero Kasperi, Kajander Karelin Milo, Kantola Topias Juho Valdemar, Kujanpää Petteri Kristian, Lehtinen Konsta Perttu Viljami, Matikainen Henna Linnea, Moukolainen Viola Maria, Mäkilä Valtteri Matias, Nummila Heikki Esko Johannes, Pirttilä Miikka Toivo Tapani, Portaala Valtteri Eino Oskari, Punta Artturi Eljas, Puska Arttu Ahti Matias, Ramstedt Sami Elias Kristian, Rantalaiho Roope Pepe Juhani, Rautio Topi Eilo-Arvid, Salo Juha Pentti Olavi, Suikki Nico Kristian, Tammi Kiia Emilia, Vuori Arvo Anselmi, Vuorikoski Santeri Riku Petteri

Hiusalan perustutkinto: Friberg Marianne Katriina, Hadideh Shirin, Hakala Neea Anneli, Helenius Anniina Maria, Kares-Nyman Mira Soili Marjaana, Kari Anniina Isabella, Kheder Inga, Kostet Lotta Karoliina, Koukka Tiia Katariina, Liimatainen Ida-Emilia, Löf Sofia Julietta, Pirttilä Roosa Maria Anna-Liisa, Röyhkiö Henna Kristiina, Siira Tomi Kristian, Sumell Henni Enni-Sofia, Vovk Maryna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Anttila Suvi Helena, Harkkila Paula Ulla Helena, Jalonen Anni Karoliina, Kinnari Anniina Mari Tuulia, Kosonen Sarianne Katariina, Laine Iida-Elina Orvokki, Lehtovirta Samuel Juho Jalmari, Leppiaho Anton Matias, Lipponen Merja Helena, Mell Annabel, Mettala Pauliina Anna Mirjami, Minks Emil Oliver, Niemi Anni Vilhelmiina, Pyykkö Riia Jessina, Sarkki Markus Olavi, Saukkonen Elmo Patrick, Sorvari Noora Emilia, Suominen Milla Emilia, Tuominen Anniina Iiris Katariina, Tuominen Julia Karoliina, Valtanen Sanni Eerika, Vesander Ilona Hilma Kaarina, Virtala Eetu Juhani

Kone- ja metallialan perustutkinto: Hellström Kasperi Mikael, Hägglund Elis Björn, Kuivanen Jonne Anttu Viljami, Lehtinen Jussi Sakari, Mahlberg Otto Henrik, Mattila Juho Frans Juhani, Määttä Akseli Vilhelm, Nikunen Ville Valtteri, Suominen Konsta Ilmari, Talkara Joona Ilmari Jarinpoika, Virta Leevi Aleksi, Vuorinen Jani Cristian Mikael, Vähämäki Veikka Samuli, Ynnilä Tommi Tapani

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto: Aaltonen Anna Emilia, Aunio Sarianne, Bayoumi Ayman, Böckerman Ida Asta Aulikki, Carpelan Viveca Mariella, Eklund Oona Laura Orvokki, Forsman Fabienne Viktorina, Hartikka Bertta Ada Inkeri, Hirviniemi Heidi Sirkka Liisa, Huolila Tuisku Emilia, Huusko Risto Tapio, Jokela Iida Eveliina, Jokimies Jenni Julia Susanne, Jokinen Johanna Kristiina, Kara Pinja Matilda, Kauhanen Camilla Jenna Ellinoora, Koponen Melissa Marietta, Korpela Annika Katariina, Kuusela Ari Juhani, Laaksonen Emma Anniina, Lampimäki Keijo Uolevi, Laur Maris, Lehtonen Iida Lea Maria, Leino Janna Hannele, Leppävuori Sanni Maria Vilhelmiina, Lindgren Ulrika Maija Elina, Malin Milka Margareta, Merentie Katja Marianna, Milev Emil, Mälkiä Nora Mariann, Olin Pinja Tuulikki, Pajula Henna Emilia Aleksandra, Pelkonen Anne Maarit, Peltomäki Rosa Susanna, Puolakka Piritta Maria, Ranta Stina Johanna, Ryhtä Janita Emmi Elisa, Sarivaara Sallamaari Heta-Leena, Sirkiä Sini Susanna, Tiikasalo Elisa Anniina, Tonder Miika Mikael, Tuominen Jenni Kaarina, Virtanen Katja Anita Tuulikki, Vuotila Minna Maria

Liiketalouden perustutkinto: Alatalo Timo, Bryntseva Olga, Elovaara Salla Eveliina, Filimonov Artturi, Holmberg Neea Juulia, Keinonen Elisa Emmi Eveliina, Ketonummi Pasi Pyry Petteri, Koivuniemi Joni Tapio Casimir, Kosonen Roosa Adele Mariela, Lammervo Matias Mikko Juhani, Leht Anabel, Liimatainen Joonatan Niko Matias, Liimatainen Juho Leevi Aleksi, Lindroos Matteus Veli Emil, Lindström Toni Jouni, Lähteenoja Mikke Matias, Markkanen Hanne Marjo Sinikka, Merivirta Emilie Malviina, Minhof Riina, Muurinen Iiris Katariina, Ojaranta Jenna Jasmin, Palm Eevi Viivian Josefina, Peltoniemi Noora Camilla, Pura Emilia Alexandra, Raassina Lotta Sofia, Saari Pia Johanna, Saarinen Laura Johanna, Suomi Oona Kaarina, Tonteri Nadja, Turve Lassi Antero, Uunimäki Roosa Juulia Maria, Uusitalo Nanni Riia Valdiine, Varalahti Hugo Oscar, Vartiainen Sara Venla, Virolainen Vilhelmiina Serafia, Virtanen Jonna Helena

Logistiikan perustutkinto: Alaluusua Elias Ilmari, Aronen Milla Eveliina, Bertling Samuli Sulo Juhani, Elg Kalle Mikael, Friman Tuukka Eero Artturi, Grönfors Patrik Roni Werner, Gustafsson Jani Ville Eemeli, Haarala Sami-Micael Cristian, Hagman Santeri Eero Mikael, Heikkilä Niklas Olavi, Jaala Minna Maria Matilda, Johansson Joonas Sakari, Kallio Jesse Juuso Juhani, Karro Konsta Tapio, Kivimäki Netta Alisa, Laaksonen Ida Maria, Lehtinen Kalle Henrik Tapio, Lehtonen Niko Mikael, Lindroos Niclas Mikael, Nietula Janne Kristian, Pusu Benjamin Antero, Ruohonen Sara Birgitta Karoliina, Saimanen Sini Jasmin Kaarina, Silanto Miko Jalmari, Tamminen Teemu Tapani, Troberg Axel Stefan August, Töyry Eemeli Markus, Vainio Ari Jalmari, Vainio Joonas Mikael, Vataja Joni Mika Kristian, Virtanen Miku Jani Santeri

Matkailualan perustutkinto: Aho Maria Beata Amanda, Blomberg Jessica Maria, Harvala Johannes Samuli, Hietala Jenna Elisabet, Kakko Karoliina Sofia, Lautinen Iida Alexandra, Moussaoui Salma, Niittylä Sara Liisi Matilda, Nikula Arttu Sakari, Peltonen Krista Maria, Phuangkaew Skaowduen Janina, Wang Lulu

Pintakäsittelyalan perustutkinto: Hiltunen Janika Anniina, Kupiainen Jenna Mari Kristiina, Lastuniemi Ira Katariina, Lehtonen Julia Kristiina, Saarenaho Sini Hannele, Virpo Elli Vilhelmiina

Rakennusalan perustutkinto: Antola Petteri, Ilvonen Jere Veikko, Järvinen Kasper Joel Juhani, Koli Robert Joakim, Lehti Juha Henrik, Lähteenlahti Niklas Sami Kristian, Mourzagh Hamza Ahmed Abdullah, Nokka Juuso Niklas Tapio, Salminen Riku Juhani, Sipilä Jari Kalervo, Tikkanen Arttu Petteri

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Aaltonen Janina Kristiina, Aapio Ida-Sofia Wilhelmiina, Ahlroos Päivi Hannele, Ahmadi Sofia, Arén Oona Emilia, Avila Pia Kristiina, Ervasto Johanna Katri Maria, Fromholz Riitta Helena, Grönroos Annmaj Jasmin, Haanpää Annukka Helena, Haapaniemi Elli Aurora, Haikonen Eerika Iida Amanda, Halonen Lotta-Mari, Härkönen Jenni Maria Karoliina, Imara Eerika Hilda Josefiina, Isojunno Tenho Pentti Ilmari, Isokääntä Iida Eerika, Jansson Noora Helena, Johansson Heidi Susanna, Johansson Julia Anna Kristiina, Kauppi Kaisa Mari Henriikka, Kauppinen Irina Ida Inkeri, Koponen Marianne Mimosa Kristiina, Kortela Heidi Irmeli, Kujansuu Elisa Maria Orvokki, Kunnas Sofia Alexandra, Kurppa Nea Pauliina, Känkänen Inka Susanna, Laaksonen Emmi Ellen Kyllikki, Lahtinen Asta Viivi Karoliina, Laihanen Ella Matilda, Laine Aino Alina, Laine Samu Sakari, Laukkanen Kirsti Sinikka, Lehtinen Nea Camilla, Lehtinen Niina Helena, Lehto Ronja-Reetta Karoliina, Leppäkoski Erkki Pellervo, Leskinen Jonna Tuulikki, Lindroos Nea Iines Maria, Lintula Ilona Susanna, Lönnqvist Ronja Kristiina, Maunu Vili-Petteri, Merikko Julia Katariina, Merivirta Rosa Maaria, Mironova Liudmila, Munene-Reima Anita Murugi, Niemi Akseli Mikael, Nurm Kelly, Nurmi Nina Maria, Olsbo Oona Maria Annika, Pohjois-Koivisto Jasmin Kristiina, Pätäri Roosa Veera Emilia, Qerimi Learta, Rantanen Anna Elina, Rask Reija Katriina, Rauhala Nelli Marjatta, Rautio Suvi Anneli Aliisa, Repo Anna Katriina, Ruottinen Anne Katariina, Saloranta Paula Anita, Sarin Tiia Jessica, Shabani Adelina, Shaqiri Erjonita, Simola Anniina Tuulikki, Sutinen Sanni Karoliina, Takatalo Jenna Eveliina, Tammelin Salla Maija, Tarvainen Eeva-Mari, Tuomela Ella-Maria Kaarina, Tuomela Juulia Nea Maria, Tuominen Kiia Eerika, Valu Anni Julia Aleksandra, Väänänen Teemu Ensio

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Bergfors Aleksi Tapio, Heikurinen Santtu Sakari, Iirola Henry Julius, Ilola Eetu Eemeli, Kanasuo Aatu Matti Antero, Kanto Nora-Emilia, Kivistö Lotta Ariana, Korpela Matias Samuli Aarne, Lahtovaara Tommi Mikael, Leppäkoski Heikki Johannes, Mäenpää Pasi, Paikkari Tomi Antero, Raikaa Roni Olavi, Virtanen Heikki Jouko Jalmari, Vuorinen Jani Petteri, Zatsepilin Eduard

Talotekniikan perustutkinto: Auer Janne Kaarle, Auer Lauri Emil, Blomqvist Lars, Elo Toni Juhani, Hietanen Arttu Reino Olavi, Iivonen Ville Petteri, Jääskeläinen Iiro Santeri, Karelius Stig Olavi, Kirjonen Emppu Riku Petteri, Koivisto Aleksi Tauno Juhani, Kylänpää Miska Toivo Mikael, Nordlund Niko Aleksi, Reyes Delfin jr., Salminen Kalle Heimo Aatos, Suominen Aksu Oskari, Virtanen Riku Mikael, Yurievich Edvard

Teknisen suunnittelun perustutkinto: Ilola Aatu Aukusti

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Friberg Frans Werneri, Hannula Niklas Erik, Heikkinen Nico Jani Aleksi, Heiskanen Leevi Antero, Hernesniemi Tatu Tauno Eevert, Honkanen Aapo Olavi, Laakso Verner Johannes, Mäntylä Miikka Esaias, Määttänen Jami Allan, Neuvonen Jarkko Antero, Pajala Aaro Rikhard, Prusila Riku Pauno Petteri, Pylkkö Henri Johannes, Routsalo Roope Ilmari, Salokannel Patrick Tapani, Suominen Olli Pekka, Ylönen Arttu Aleksanteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Ahlfors Timi Juhani, Hauhia Jere Niklas, Hyvönen Severi Arinpoika, Hänninen Heikki Petteri, Jokisalo Selena Annika, Kuru Aaro Santeri Erik, Kyllönen Renee Santeri, Laapotti Valtteri Jukanpoika Ilmari, Laitinen Otto Tapio Johannes, Lampinen Toni Tapio, Lindström Kenny Sebastian, Rannikko Lauri Eemil Einari, Salo Pekka Juhani, Siikarla Jalmari Olavi Johannes, Suomi Ville Tapani, Vasama Vili Juho Kustaa

 

Ammattitutkinnot:

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Hellberg Jessika Ada Aleksandra, Mäkinen Pirjo Elina, Nieminen Reija-Riikka Marjatta, Rakkolainen Tuula Hannele, Rautiainen Irja Sinikka, Ristola Karoliina, Svenskberg Jasmin Wardia Christina, Virtanen Heidi Susanna

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Frankberg Tuija Hannele

Myynnin ammattitutkinto: Rivinoja Henna Helena

Taloushallinnon ammattitutkinto: Dimitrijeva Alisa

 

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus: Ahmadzai Imran, Akbari Mohammad, Hoseini Asad, Panahi Mohammad Naim, Pätäri Riikka Marika Marjaana, Shaahi Islam, Tavakoli Mohammad, Yusuf Ali Hamza

 

 

Kerro valmistujaisjuhlastasi!

Jaa tunnelmia oppilaitoksesi valmistujaisjuhlasta Kaffepaussin Kemut-sivuilla.

 

 

AMMATTIOPISTO LIVIA, KALATALOUS- JA YMPÄRISTÖOPISTO

Kalatalouden perustutkinto: Heiskanen Mikko, Helanne Ville, Koivusara Emil,
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto: Andersson Anne, Helenius Otso, Rainio Suvi, Sjöholm Mila

Grundexamen i natur och miljö: Träskelin-Kulmala Ann-Louise

 

AMMATTIOPISTO LIVIA, MAASEUTUOPISTO

Paimio

Maatalousalan perustutkinto: Aavinen Janina, Alander Emmi, Dominis Maria, Haapala Elina, Hannula Ida, Hildén Maria, Kaukoranta Karoliina, Kirjonen Heli, Laakso Sandra, Laaksonen Annika, Lehtinen Sanni, Leino Iisa, Miiluniemi Mervi, Mikkonen Tessa, Nieminen Mari, Numme-Reivonen Katariina, Ollari Elina, Ovaskainen Sini, Rantanen Salla, Rinne Senni, Rostedt Lotta, Rusi Mia, Skogberg Petra, Suomilammi Tiia, Tossavainen Tanja, Tähtinen Katri, Vahala Riika, Virta Petra

Metsäalan perustutkinto: Havanko Harri, Helenius Niko, Isomaa Jussi, Jalonen Anton, Karhumaa Raimo, King Aleksanteri, Lassila Juho, Lehtonen Kaisu, Leino Marko, Mäntylä Henri, Tennberg Sebastian, Ukkonen Tuomas, Vahteristo Jaana, Ylhä Anssi

Tuorla

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto: Härkönen Lassi, Pelto-Klemelä Jenni, Pihlasto Emma, Ruotanen Jaana-Margit, Öhberg Merja

Maatalousalan perustutkinto: Elo Frans, Koivisto Marianne, Lehmuskoski Rami, Länsitalo Merja, Soini Oona(kaksoistutkinto), Paananen Satu, Salminen Jami, Äyräs Valtteri, Ääri Mikko

Puutarhatalouden perustutkinto: Kujanpää Minttu, Laaksonen Päivi, Mansikka Saara, Metsola Salli, Penttinen Kiia, Mäenpää Heta, Nyman Juha, Ritola-Nieminen Inka, Santanen Marjut, Tuikka Tuuli, Turklin Sara, Uusimäki Heli, Arkosi Susanna, Arvela Heidi, Ekström Tom, Eltonen Ilkka, Grajek Justyna, Harjunpää Elisa, Hiljanen Sari, Huhtala Elina, Järvinen Jonna, Kaarto Meri, Kajala Terhi, Karpina Vera, Kettunen Anniina, Kiekara Juho, Koskinen Jenna, Mayani Leila, Meristö Margit, Merivuori Elina, Mörsky Päivi, Nieminen Satu, Nikolaeva Dimitrova Nadejda, Perämäki Suvi, Pylväläinen Joonas, Salminen Amanda, Vaher Aive, Berlin Anne, Hurme Paula, Kalliokoski Christa, Kaunonen-Lehtonen Annukka, Lundström Eriika, Mantere Arttu, Oranta Roosa, Sulkava Eija, Suovanen Antti, Uusiluoto Mia

Arboristin ammattitutkinto: Kaukinen Noora, Tuhkanen Eeva

Viljelijän ammattitutkinto: Pusala Juuso

Ympäristöhuollon ammattitutkinto: Pajumäki Pirkka

 

AMMATTIOPISTO LIVIA, SOSIAALI- JA TERVEYSOPISTO

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Aalto Robin Benjamin, Aas Merike, Afzal Amira, Ahokas Suvi Kaarina, Aidla Jelena, Al Gharbawi Lubna, Balint-Pesonen Edina, Behravan Zahra, Blomberg Buse, Comas Caraballo Daniel, Elo Piritta Linnea, Grönberg Laura Emilia, Hahko Saara Fredriikka, Hallenberg Jessica Katariina, Hentilä Matti Juhani, Hietanen Anniina Sofia, Hiltunen Janita Mirella, Hokkanen Joonas Valtteri, Honkaneva Katriina Hannele, Hukic Belma, Hukic Medina, Hukic Velida, Ikonen Elina Inkeri, Jokinen Aleksi Mikael, Jokinen Miika Juhani, Kakko Mari-Liisi, Kalliomäki Satu Pauliina, Kanerva-Jäntti Karoliina Maria, Karami Sheno, Karlsson Tita Marttiina, Koivisto Maria, Koivusalo Laura Hannele, Kovalainen Aino-Maria Kyllikki, Kuikka Paula Annikki, Kurki Katariina Susanna, Lehtimäki Henna Anna-Liisa, Lehto Ulla-Maija, Lempiäinen Olena, Leppänen Elina Josefina, Lilja Janina Hannele, Majonen Nico, Mondonen Vitali, Mäkelä Juha Tuomas, Niementeräs Kimmo, Nuri Julia, Qadumi Hagar Behget Mohammed, Parsa Zhiyan, Perejainen Aleksandra, Pongracz Oliver Matias, Rannikko Tero Nikolai, Rantanen Maria Susanna, Rantanen Minttu Minna-Maria, Rapeli Anne-Mari Anna, Rissanen Suvi Tuulia, Saarinen Jenna Eveliina, Saeedi Nargis, Salokivi Katja Anneli, Sandell Birgitta, Sepp Sigrit, Sopola Josefiina Elisabet, Sorokina Svetlana, Takalo Mira tuulikki, Tuominen Mia Kaarina, Valkama Jane Kyllikki, Vapaavuori Sanna Mari, Varis Tiiamari Heleena, Viherkoski Anni Tuulikki, Vilppola Heidi Camilla, von der Wellen Melina Sigrid, Vähänikkilä Teija Netta, Yan Xiaoning

Kehitysvamma-alan erikoisammattitutkinto: Mustonen Maarit Inari, Niskanen Satu Tiia Orvokki, Tunnela Tuulikki Marjaana, Vuoti Heidi Liisa Marjaana

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto: Heino-Kaukonen Taina Elina, Kosonen Kirsi-Maria, Sivosavi Outi Annukka, Viitaniemi Anne Helena, Wikströn Jaana Kristiina

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto: Sandelin Jaana Kristiina

Puhevammaisten tulkin erikoisammattitutkinto: Heinisalo Kirsi-Maria Irina, Koskela Henna Merike

Päihdetyön ammattitutkinto: Heikkinen Maarit Mirjami

Vanhustyön erikoisammattitutkinto: Kreivilä Niina, Salmi Katja Anneli, Tamminen Anu Johanna, Torun Katja Marianne

AXXELL, ABOA MARE, TURKU

Grundexamen i sjöfart: Backlund Andreas, Björk Robert, Grönlund Filip, Isaksson Jens, Laine Viktor, Lundberg Johannes, Lundström Kim, Pratsch Claus, Pyy Markus, Rekilä Arnold, Saarinen Mika, Sjöberg Andreas, Soira Sami, Sundqvist Rasmus, Timlin Waltter

Grundexamen i turism: Bodö Elin, Funck Ann-Marie, Kämpe Sofie, Lazar Tove, Sundström Samina

 

AXXELL, BRUSABY (KEMIÖ)

Grundexamen inom lantbruksbranschen: Björkstén Elsa, Blom Heidi, Ekholm Matias, Fagerlund Fredrik, Hagman Oscar, Harling Emma, Nurmi Noora, Nyholm Martin, Nylund Isabella, Silfvast Nea, Wasström Alexandra, Westerlund Mette-Lisa, Wiberg Emilia, Wikström Fredrik

Grundexamen inom hästhushållning: Grönroos Inka, Kivelä Anni, Larsson Ronja, Lindström Linnea

Grundexamen inom skogsbranschen: Merikivi Tony

Specialyrkesexamen för fotograf: Ahlnäs Björn, Holmlund Heidi, Lax Jens, Lindblom Annika, Oinas Ari, Rantala Niclas, Saukkonen Marjo, Vienonen Britt

Yrkesexamen för djurskötare: Broman Sandra, Cavonius Anniina, Hedborg Linn, Jäntti Nanna, Korhonen Kukka, Ruotsala Jenni, Saarilahti Päivi, Siltanen Rosa, Westerling Malin

Yrkesexamen för vildmarks- och naturguide: Forss Lisbeth, Nylund Peter, Tonberg Johan

 

AXXELL, PARAINEN

Grundexamen inom byggnadsbranschen: Appelgren Oscar, Blomqvist John, Bouktouf Kerim, Bäckström Sebastian, Damén Oscar, Ek Robin, Frimodig Jim, Koivisto Jonathan, Kolistaja Martin, Koskinen Nicholas, Lehtonen Sebastian, Lindberg Linus, Lindholm Jonas, Lundström Oskar, Lönnqvist Tomi, Mattila Arthur, Nyberg Romeo, Parviainen Axel, Savander Felix, Sjögren Adrian, Vahedi Daniel, Wassholm Staffan, Österberg Tobias, Österlund Axel

Grundexamen inom el- och automationsteknik: Di Rodi Joanna, Heerman Rolf, Heinonen Jussi, Nordström Dan, Nyberg Thomas, Nygård Richard, Tarkkonen Juha, Vahtera Sami, Wass Niklas

Grundexamen inom företagsekonomi: Adhav Seema, Aittamäki Eleonora, Alhardan Ahmed, Avadhanula Ramesh Kumar, Boström Minna, Bärling Nina, Ekblad Torbjörn, Ekegren Sofie, Enqvist Cecilia, Falenius Marcella, Flinck Camilla, Heerman Linda, Helle Pia, Holmström Emilia, Holtegaard Andersen Nelly, Jansén Seidi, Koik Gelly, Korander Janni, Laine Saara, Lee Yu-Hui, Lehtonen Eva, Lindholm Heidi, Långstedt Lisberh, Lönn Isabella, Madsén Katja, Norrbygård Pia, Nyman Emilia, Õun Pille, Pashina Anna, Rehn Marianne, Shafiei Sabet Hengameh, Silfver Sebastian, Sjödahl Jenny, Stale Simona, Stenström Wilma, Svahnström Sofia, Söderström Emma, Tamminen Elina, Tänav Viktoria, Vento Nina-Maria, Zakharevich Ekaterina, Zarco Corral Rosa Maria, Zaynalova Irina, Zobova Irina

Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen: Backman Ellen, Hellén Peter, Henriksson Robin, Kindberg Johan, Lastuniemi Josefina, Lundström Joel, Meller Patrik, Winberg John

Grundexamen inom skönhetsbranschen: Hellgren Tilda, Holmberg Emilia, Huusko Ronja, Isaksson Jenny, Karlsson Sandra

Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen: Andersson Felicia, Antin Nina, Björklund Linnéa, Boughdiri Meryem, Bäck Malin, Bäckroos Jessica, Ek Melina, Fjäder Marit, Fyrqvist Emilia, Gerkman Julia, Haji Salma, Helenius Sara, Holmqvist Patricia, Karell Marica, Kaunisranta Emmy, Kaunisto Camilla, Koli Andreas, Kurten Maria, Laiho Denise, Levandoffsky Carmela, Lindberg Evita, Lindgren Charlotta, Lindholm Ludvig, Lindström Veronica, Lundström Kerstin, Löfström Linnea, Mäntylä Martina, Mäntynen Maria, Oskarsson Vilmar, Partanen Heidi, Qvist Christel, Sandberg Johanna, Sjöblom Anna-Maria, Sjöblom Linda, Strömborg Astrid, Sundholm Erika, Sundqvist Sandra, Sundström Mikaela, Tallroth Mathilda, Zahid Ashna, Öhman Roger, Österberg Maja

Yrkesexamen för hotellreceptionist: Lahtinen Katri, Thomader Kelly