Seuracupin osakilpailu urheiltiin Sorvakon kentällä

0

Seuracup I Vakkalohkon kilpailu käytiin Uudessakaupungissa Sorvakon urheilukentällä 20.6.
Tulokset:
P9 1000m 1) Elmeri Myllymäki MaskKa 3.47,01, 2) Einari Vuorela LaitJy 3.55,02, 3) Gabriel Raitanen UudKK 4.04,60, 4) Toivo Ylikännö MaskKa 4.05,74, 5) Artturi Lievonen MaskKa 4.12,95, 6) Tuure Kulju YlänKi 4.30,29, 7) Aarno Lapila VehmKi 5.00,66.
P9 Korkeus 1) Iisak Vainio UudKK 93, 2) Oliver Mäkinen VehmKi 93, 2) Vertti Mäkilä LaitJy 93, 4) Noel Raiskinmäki LaitJy 85, 5) Leevi Skonbäck MaskKa 77.
P9 Kuula 1) Eemi Marttila MaskKa 7,82, 2) Frans Heinonen UudKK 7,34, 3) Sebastian Vuoristo VehmKi 6,60, 4) Tuomas Fagerström VehmKi 6,18, 5) Jussi Lukkala LaitJy 5,76, 6) Veeti Keskitalo VehmKi 5,53, 7) Luukas Laihonen MaskKa 5,28, 8) Oskari Aaltonen LaitJy 4,72, 9) Aleksi Viitanen UudKK 4,09, 10) Viljami Nieminen MynämI 4,03, 11) Eemeli Saarinen VehmKi 3,85, Olavi Suves VehmKi.
P9 4x50m viesti 1) Maskun Kataja (Toivo Ylikännö, Leevi Skonbäck, Eemi Marttila, Elmeri Myllymäki) 32,78, 2) Laitilan Jyske (Jussi Lukkala, Oskari Aaltonen, Einari Vuorela, Noel Raiskinmäki) 34,05, 3) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Iisak Vainio, Frans Heinonen, Aleksi Viitanen, Gabriel Raitanen) 35,12, 4) Vehmaan Kiisto (Veeti Keskitalo, Tuomas Fagerström, Sebastian Vuoristo, Oliver Mäkinen) 38,72.
T9 1000m 1) Neela Ihanmäki LaitJy 4.04,90, 2) Julia Ellä KalVa 4.19,94, 3) Ellen Ellä KalVa 4.24,81, 4) Minea Manner VehmKi 4.30,42, 5) Viivi Berg MynämI 4.39,52, 6) Kerttu Matikainen LaitJy 4.39,87, 7) Roosa Patron MynämI 4.48,20, 8) Odelia Suutari UudKK 4.48,39, 9) Anni Salomäki MaskKa 5.22,76, 10) Maija-Liisa Laukkanen 5.38,02.
T9 Korkeus 1) Nella Lahtonen MynämI 100, 2) Alisa Hemmilä LaitJy 100, 3) Vilma Tolvanen LaitJy 100, 4) Liisa Hämäläinen MynämI 96, 5) Minttu Aaltonen VehmKi 88, 5) Emilia Suominen KalVa 88, 7) Fanni Paasio KalVa 84, 8) Emma Tättilä KalVa 80, 8) Johanna Teinilä YlänKi 80, 10) Engla Mäkinen VehmKi 72.
T9 Kuula 1) Olivia Lievonen MaskKa 5,74, 2) Janette Sjöberg KalVa 5,62, 3) Senni Heinonen UudKK 5,09, 4) Sara Honkakangas LaitJy 4,73, 5) Aino Hyytiä LaitJy 4,11, 6) Villiina Raitanen UudKK 3,95, 7) Inka Virtanen KalVa 3,74, 8) Abigael Wanjiru VehmKi 3,69, 9) Iina Aalto YlänKi 3,09, 10) Wilja Mäkelä VehmKi 3,00, 11) Kerttu Kordelin KalVa 2,91.
T9 4x50m viesti 1) Laitilan Jyske I (Mila-Marissa Vaskelainen, Neela Ihanmäki, Sara Honkakangas, Jasmin Vaskelainen) 35,71, 2) Mynämäen Isku (Nella Lahtonen, Viivi Berg, Venla Aaltonen, Liisa Hämäläinen) 35,71, 3) Kalannin Vankka (Viola Soini, Fanni Paasio, Emilia Suominen, Inka Virtanen) 35,78, 4) Laitilan Jyske II (Kerttu Matikainen, Vilma Tolvanen, Aino Hyytiä, Alisa Hemmilä) 38,87, 5) Vehmaan Kiisto (Minea Manner, Minttu Aaltonen, Wilja Mäkelä, Mirella Manner) 39,67, 6) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Senni Heinonen, Villiina Raitanen, Aleksandra Räisänen, Odelia Suutari) 43,03.
P11 60m (+0,7) 1) Oskari Karvonen MynämI 9,13, 2) Anton Laine MaskKa 9,41, 3) Onni Salminen LaitJy 9,48, 4) Veeti Laaksonen UudKK 10,03, 5) Paavo Kalpi VehmKi 10,08, 6) Daniel Räsänen UudKK 10,13, 7) Jesperi Sjöberg KalVa 10,16, 8) Kalle Eskola YlänKi 10,90.
P11 1000m 1) Kristian Henttula KalVa 3.43,15, 2) Arttu Maanpää YlänKi 3.48,84, 3) Alpo Kantonen LaitJy 3.51,16, 4) Tuomas Suopajärvi MaskKa 3.59,32, 5) Benjamin Vuoristo VehmKi 4.57,82, Severi Saario UudKK.
P11 Pituus 1) Samu Jokila KalVa 4,11, 2) Elias Hyytiä LaitJy 4,03, 3) Vilho Kuhasalmi MaskKa 3,94, 4) Niilo Lännistö VehmKi 3,93, 5) Ami Hyvönen UudKK 3,75, 6) Ville Aaltonen YlänKi 3,22.
P11 Kiekko 1) Kustaa Salmela KalVa 30,77, 2) Julius Lukkala LaitJy 25,00, 3) Joonas Heinonen UudKK 21,07, 4) Veikka Kulju YlänKi 16,94, 5) Veikko Vähä-Kouvola VehmKi 12,80, 6) Juuso Rasi MaskKa 8,59.
P11 4x50m viesti 1) Laitilan Jyske (Elias Hyytiä, Julius Lukkala, Onni Salminen, Alpo Kantonen) 31,08, 2) Kalannin Vankka (Kristian Henttula, Jesperi Sjöberg, Samu Jokila, Kustaa Salmela) 31,39, 3) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Anton Haijanen, Daniel Räsänen, Veeti Laaksonen, Ami Hyvönen) 32,85, 4) Maskun Kataja (Tuomas Suopajärvi, Vilho Kuhasalmi, Juuso Rasi, Anton Laine) 33,26, 5) Vehmaan Kiisto (Niilo Lännistö, Veikko Vähä-Kouvola, Paavo Kalpi, Benjamin Vuoristo) 33,73, 6) Yläneen Kiri (Kalle Eskola, Ville Aaltonen, Veikka Kulju, Arttu Maanpää) 34,68.
T11 60m (+0,0) 1) Marianne Savolainen YlänKi 9,62, 2) Isla Reivo LaitJy 9,81, 3) Alisa Sormunen UudKK 9,92, 4) Josefiina Vainio-Kaila LaitJy 9,97, 5) Caroliina Reini KalVa 10,17, 6) Mimosa Manner VehmKi 10,45, 7) Aada Lehtinen MaskKa 11,11.
T11 1000m 1) Vanessa Laulumaa LaitJy 3.37,24, 2) Nanna Kukkula KalVa 3.38,10, 3) Emma Helminen UudKK 3.39,65, 4) Auni Viitasalo UudKK 4.03,21, 5) Milja Aaltonen VehmKi 4.03,33, 6) Anna Teinilä YlänKi 4.04,74, 7) Sanni Kivijärvi MaskKa 4.43,13.
T11 Pituus 1) Lumia Reivo LaitJy 3,90, 2) Ellen Myllymäki MaskKa 3,89, 3) Fiina Sarametsä UudKK 3,63, 4) Eevi Palomäki YlänKi 3,59, 5) Iida Lalla UudKK 3,46, 6) Vivian Ihanmäki LaitJy 3,25, 7) Emma Laine UudKK 3,22, 8) Netta Virtanen KalVa 3,14, 9) Senja Siivonen UudKK 2,89, 10) Wiola Mäkelä VehmKi 2,73, 11) Tilda Harju VehmKi 2,70.
T11 Kiekko 1) Anni Saarinen KalVa 17,32, 2) Olivia Suutari UudKK 16,72, 3) Ellen Lahtivuo VehmKi 15,69, 4) Saana Salmi YlänKi 13,70, 5) Julia Mäntysalo LaitJy 12,25, 6) Minttu Kordelin KalVa 9,90.
T11 4x50m viesti 1) Uudenkaupungin Kenttäkarhut I (Emma Laine, Alisa Sormunen, Iida Lalla, Emma Helminen) 32,20, 2) Yläneen Kiri (Marianne Savolainen, Eevi Palomäki, Anna Teinilä, Saana Salmi) 33,79, 3) Laitilan Jyske (Isla Reivo, Julia Mäntysalo, Lumia Reivo, Josefiina VainioKaila) 33,83, 4) Kalannin Vankka (Caroliina Reini, Netta Virtanen, Nanna Kukkula, Anni Saarinen) 33,94, 5) Uudenkaupungin Kenttäkarhut II (Auni Viitasalo, Senja Siivonen, Olivia Suutari, Fiina Sarametsä) 34,87, 6) Vehmaan Kiisto (Mimosa Manner, Milja Aaltonen, Wiola Mäkelä, Ellen Lahtivuo) 35,32.
P13 60m (-1,0) 1) Oskari Salmelainen MaskKa 8,37, 2) Matias Fagerström VehmKi 8,77, 3) Paul Jabari LaitJy 9,00, 4) Miro Ojalehto KalVa 9,57, 5) Konsta Puottula MaskKa 9,62, 6) Max Hakala LaitJy 10,08.
P13 1000m 1) Jussi Ankelo KalVa 3.03,55, 2) Weikko Mäkelä VehmKi 3.31,03, 3) Ilari Lehtola LaitJy 3.31,12, 4) Viljami Arvonen UudKK 3.35,25, 5) Eetu Salmi YlänKi 3.50,63.
P13 Korkeus 1) Jonne Leino MaskKa 143, 2) Joni Seppänen KalVa 131, 3) Kasper Antola LaitJy 127, 4) Max Hyttilä LaitJy 127.
P13 Keihäs 1) Oliver Rosenqvist MaskKa 31,16, 2) Valtteri Valtonen LaitJy 28,22, 3) Julius Anttila TaivTa 23,66, 4) Tuomas Ankelo KalVa 12,86.
P13 4x100m viesti 1) Maskun Kataja (Konsta Puottula, Oliver Rosenqvist, Oskari Salmelainen, Jonne Leino) 58,19, 2) Laitilan Jyske (Max Hakala, Paul Jabari, Ilari Lehtonen, Valtteri Valtonen) 1.01,33, 3) Kalannin Vankka (Jussi Ankelo, Tuomas Ankelo, Miro Ojalehto, Joni Seppänen) 1.05,85.
T13 60m 1) Verna Vuorela LaitJy 8,43, 2) Rania Toivonen UudKK 9,01, 3) Henriikka Laine MaskKa 9,07, 4) Aamu Airisto LaitJy 9,12, 5) Venla Virtanen KalVa 9,34, 6) Rosita Henttula KalVa 9,68, 7) Milla Kavander YlänKi 9,80, 8) Elvira Ekström VehmKi 9,85, 9) Anna Ylikännö MaskKa 9,96, 10) Sanni Laine VehmKi 10,08, 11) Lotta Uotila YlänKi 10,23, 12) Liisi Laihonen MaskKa 10,88
Erä 1 (+0,3) 1) Aamu Airisto LaitJy 9,12, 2) Milla Kavander YlänKi 9,80, 3) Anna Ylikännö MaskKa 9,96, 4) Liisi Laihonen MaskKa 10,88. Erä 2 (+0,5) 1) Verna Vuorela LaitJy 8,43, 2) Rania Toivonen UudKK 9,01, 3) Henriikka Laine MaskKa 9,07, 4) Venla Virtanen KalVa 9,34, 5) Rosita Henttula KalVa 9,68, 6) Elvira Ekström VehmKi 9,85, 7) Sanni Laine VehmKi 10,08, 8) Lotta Uotila YlänKi 10,23.
T13 1000m 1) Karoliina Olli YlänKi 3.24,85, 2) Emilia Ellä KalVa 3.29,89, 3) Kiia Ihanmäki LaitJy 3.33,99, 4) Nea Salonen VehmKi 3.39,37, 5) Ella Hemmilä LaitJy 3.51,38, 6) Nuppu Vuorela UudKK 4.13,98, 7) Alli Kivijärvi MaskKa 4.21,89.
T13 Korkeus 1) Lotta Metsärinta LaitJy 147, 2) Elli Ajosenpää MaskKa 139, 3) Viola Hintikka UudKK 135, 4) Miia Mäkilä YlänKi 123, 5) Jasmi Harju VehmKi 111, 6) Elli Tättilä KalVa 107.
T13 Keihäs 1) Mea Toivonen UudKK 37,09, 2) Sofia Talvensaari KalVa 27,20, 3) Elviira Tarvainen MaskKa 24,86, 4) Aino Teinilä YlänKi 24,41, 5) Melissa Palmroth LaitJy 17,32, 6) Aada Lautanala VehmKi 15,44.
T13 4x100m viesti 1) Laitilan Jyske (Melissa Palmroth, Verna Vuorela, Kiia Ihanmäki, Lotta Metsärinta) 56,82, 2) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Nuppu Vuorela, Rania Toivonen, Viola Hintikka, Mea Toivonen) 57,24, 3) Kalannin Vankka (Emilia Ellä, Rosita Henttula, Sofia Talvensaari, Venla Virtanen) 1.02,43, 4) Yläneen Kiri (Karoliina Olli, Milla Kavander, Miia Mäkilä, Aino Teinilä) 1.02,45, 5) Maskun Kataja (Henriikka Laine, Elli Ajosenpää) 1.03,12, 6) Vehmaan Kiisto (Nea Salonen, Jasmi Harju, Sanni Laine, Elvira Ekström) 1.03,26.
T15 100m (+0,7) 1) Julia Saarinen UudKK 13,40, 2) Carolina Grönroos LaitJy 13,42, 3) Vilma Reunanen YlänKi 13,56, 4) Emmiina Tarvainen MaskKa 14,87, 5) Aino Saarinen KalVa 15,98.
T15 2000m 1) Roosa-Maija Nieminen MynämI 6.59,01, 2) Linnea Ellä KalVa 7.58,41, 3) Alice Reivo LaitJy 8.31,73, 4) Elisa Pirilä KalVa 8.40,15, 5) Peppi Vuorela UudKK 8.40,61, 6) Laura Kavander YlänKi 9.14,99, 7) Olivia Helin MaskKa 9.18,03.
T15 Seiväs 1) Anniina Salokannel MaskKa 210, 2) Jenina Luotonen LaitJy 210, 3) Linda Ellä KalVa 180, 4) Emilia Uotila YlänKi 160.
T15 Kuula 1) Iida Pohjalainen UudKK 9,23, 2) Janette Jussila UudKK 8,84, 3) Olivia Salmelainen MaskKa 8,38, 4) Sara Soini KalVa 8,03, 5) Milla Salmi YlänKi 8,00, 6) Iida Siivonen UudKK 7,84, 7) Venla Juvala LaitJy 6,79, 8) Wilma Mäkelä VehmKi 6,75, 9) Frida Hyttilä LaitJy 6,55.
T15 4x100m viesti 1) Maskun Kataja (Olivia Salmelainen, Emmiina Tarvainen, Olivia Helin, Anniina Salokannel) 55,34, 2) Laitilan Jyske (Jenina Luotonen, Carolina Grönroos, Frida Hyttilä, Alice Reivo) 55,99, 3) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Janette Jussila, Iida Pohjalainen, Peppi Vuorela, Julia Saarinen) 56,45, 4) Yläneen Kiri (Laura Kavander, Milla Salmi, Emilia Uotila, Vilma Reunanen) 59,22, 5) Kalannin Vankka (Linda Ellä, Linnea Ellä, Elisa Pirilä, Aino Saarinen) 1.00,81.
P15 100m (+1,2) 1) Rasmus Haavisto MaskKa 12,17, 2) Juho Ala-Kokko MaskKa 12,84, 3) Daniel Vuoristo VehmKi 12,89, 4) Jaakko Kuoppa MaskKa 13,41, 5) Marcus Kohvakka LaitJy 14,38, Mikko Mäkilä YlänKi.
P15 2000m 1) Kalle Oksanen MaskKa 6.39,19, 2) Niklas Antola LaitJy 7.05,93, 3) Akseli Arvonen UudKK 7.14,43, 4) Tuomo Kulmala MaskKa 7.14,45, 5) Lauri Saarinen KalVa 7.23,51, 6) Eemeli Laukkanen YlänKi 7.35,92, 7) Erno Haapala VehmKi 7.49,29.
P15 Seiväs 1) Otto Hiivola KalVa 380, 2) Akseli Hyytiä LaitJy 350, 3) Väinö Vähä-Kouvola VehmKi 280, 4) Joona Rasi MaskKa 120.
P15 Kuula 1) Miika Lahtonen MynämI 16,19, 2) Eemil Isolauri VehmKi 10,71, 3) Kalle Kinnunen MaskKa 10,04, 4) Mio Hyvönen UudKK 9,76, 5) Aleksi Aalto YlänKi 8,62, 6) Jesse Virtanen LaitJy 8,21, 7) Miska Veräjänkorva MaskKa 7,64.
P15 4x100m viesti 1) Maskun Kataja (Kalle Kinnunen, Juho Ala-Kokko, Joona Rasi, Rasmus Haavisto) 49,67, 2) Vehmaan Kiisto (Väinö Vähä-Kouvola, Eemil Isolauri, Daniel Vuoristo, Erno Haapanala) 53,08, 3) Laitilan Jyske (Marcus Kohvakka, Niklas Antola, Akseli Hyytiä, Jesse Virtanen) 53,53.
N17 200m (-0,1) 1) Maria Antola LaitJy 29,68, 2) Saara Kavander YlänKi 29,96, 3) Saaga Järvinen UudKK 30,15, 4) Linnea Maikola KalVa 30,19.
N17 Kolmiloikka 1) Suvi-Tuuli Salminen YlänKi 8,84, 2) Jasmin Koivisto LaitJy 8,50, 3) Anni Mäkilä YlänKi 8,30.
N17 Kuula 1) Maria Vähätupa KalVa 12,62, 2) Iiris Kuusjärvi UudKK 10,01, 3) Jenna Westerlund LaitJy 9,91, 4) Reeta Topi VehmKi 8,11, 5) Viivi Mäkinen MaskKa 8,07, 6) Nelli Aaltonen YlänKi 7,95, 7) Ella Nyman YlänKi 6,87.
M17 200m (-0,2) 1) Juho Haapala MaskKa 23,85, 2) Ilmari Vuorela LaitJy 25,43, 3) Lauri Joukas YlänKi 26,89, 4) Wilho Mäkelä VehmKi 27,27.
M17 Kolmiloikka 1) Olli Glorioso MaskKa 10,74, 2) Aleksi Leivo MaskKa 10,50, 3) Veikko Teinilä YlänKi 10,05, 4) Joonas Vainio LaitJy 10,02.
M17 Kuula 1) Taneli Karvonen MynämI 13,13, 2) Roni Samsten MaskKa 12,02, 3) Juuso Lukkala LaitJy 10,29, 4) Elias Tuomisto YlänKi 9,20, 5) Weeti Mäkelä Vehmki 6,99.
Seuracup pisteet: 1) Laitilan Jyske 11697 p, 2) Maskun Kataja 10151 p, 3) Kalannin Vankka 8107 p, 4) Yläneen Kiri 7439 p, 5) Vehmaan Kiisto 6760 p, 6) Uudenkaupungin Kenttäkarhut 6632 p, 7) Mynämäen Iskeu 2344 p, 8) Taivassalon Tahti 267 p.
Merkki-Mitali cup pisteet: 1) Laitilan Jyske 6490 p, 2) Kalannin Vankka 5322 p, 3) Maskun Kataja 4964 p, 4) Uudenkaupungin Kenttäkarhut 4570 p, 5) Vehmaan Kiisto 3985 p, 6) Yläneen Kiri 3284 p, 7) Mynämäen Isku 848 p, 8) Taivassalon Tahti 267 p.