Jouni Grönroos nimitetty Korihaiden henkilöstö- ja talousjohtajaksi

0
Korihaiden puheenjohtaja Johanna Kutila toivottaa Jouni Grönroosin tervetulleeksi seuran toimintaan.

Pitkän linjan koripallovaikuttaja Jouni Grönroos aloitti tänään UU-Korihait ry:ssä henkilöstö- ja talousjohtajana.

Kotkassa asuva Grönroos tunnetaan Suomen koripallopiireissä laajalti. Hän on työskennellyt lajin parissa mm. useiden eri seurojen taustaorganisaatioissa sekä valmennustehtävissä. Kaudella 2017–18 Grönroos toimi miesten 1A-divisioonassa pelaavan Forssan Koripoikien päävalmentajana.

Korihaissa Grönroosin pääasiallisia vastuualueita tulevat olemaan seuran urheilu-, talous- ja henkilöstöasiat.

Grönroos uskoo pystyvänsä tarjoamaan Korihaiden seuratyöhön erityisesti suunnitelmallisuutta.

– Kesän aikana olen hieman ehtinyt tutustua seuran toimintaan. Jatkossa pyritään varmasti kehittämään toiminnan suunnitelmallisuutta ja miettimään esimerkiksi sitä, missä seura tulee olemaan viiden vuoden kuluttua, hän tuumii.