Jyske voitti Seuracupin

0

Yleisurheilu

Laitilan urheilukentällä kilpailtiin Seuracupin Vakka-lohkossa keskiviikkona 12.8.

Tulokset:

Seuracup: 1. Laitilan Jyske 12301, 2. Maskun Kataja 9841, 3. Kalannin Vankka 7809, 4. Uudenkaupungin Kenttäkarhut 5916, 5. Vehmaan Kiisto 3636, 6. Yläneen Kiri 3048, 7. Mynämäen Isku 1962, 8. Nousiaisten Susi 813.

Merkkimitalicup: 1. Laitilan Jyske 5264, 2. Uudenkaupungin Kenttäkarhut 4615, 3. Kalannin Vankka 4552, 4. Maskun Kataja 4382, 5. Vehmaan Kiisto 3453, 6. Yläneen Kiri 1259, 7. Mynämäen Isku 1258, 8. Nousiaisten Susi 385.

T9 1000m: 1) Julia Ellä KalVa 4.02,44, 2) Mirella Manner VehmKi 4.03,93, 3) Oona Lapila MynämI 4.04,99, 4) Inka Virtanen KalVa 4.13,53, 5) Viola Pärkö LaitJy 4.24,10, 6) Helmi Lockmer LaitJy 4.35,91, 7) Ilona Järvinen UudKK 4.38,30, 8) Venla Lorjo UudKK 4.48,52, 9) Lenita Perkiö VehmKi 4.57,72.

T9 Korkeus: 1) Aino Tättilä KalVa 95, 1) Villiina Raitanen UudKK 95, 3) Sandra Palmroth MynämI 90, 4) Fiona Hällynen LaitJy 85, 4) Laura Vähä-Kouvola VehmKi 85, 6) Jilla-Maia Aalto UudKK 75.

T9 Keihäs: 1) Odelia Suutari UudKK 16,47, 2) Veera Uussaari KalVa 14,44, 3) Aino Helle MaskKa 10,00,…6) Elsa Katvesoja VehmKi 8,57, 7) Olivia Ojanen LaitJy 8,30, 8) Emilia Aaltonen LaitJy 8,23.

T9 4x50m viesti: 1) Laitilan Jyske (Olivia Ojanen, Helmi Lockmer, Emilia Aaltonen, Kerttu Matikainen) 35,24, 2) Kalannin Vankka (Veera Uussaari, Inka Virtanen, Aino Tättilä, Julia Ellä) 35,80, 3) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Venla Lorjo, Odelia Suutari, Ilona Järvinen, Villiina Raitanen) 36,95,…5) Vehmaan Kiisto (Mirella Manner, Elsa Katvesoja, Lenita Perkiö, Laura Vähä-Kouvola) 39,61.

P9 1000m: 1) Juuso Laine UudKK 3.48,73, 2) Mikael Aulin LaitJy 3.52,79, 3) Robin Vuorenpää UudKK 4.01,59, 4) Juho Ellä KalVa 4.03,36.

P9 Korkeus: 1) Aaron Lehtoruusu UudKK 85, 2) Jamiel Sjöberg KalVa 80, 3) Jonny Kukkula KalVa 75.

P9 Keihäs: 1) Alexander Leivo KalVa 17,03, 2) Toivo Laurila VehmKi 12,97, 3) Oliver Aalto UudKK 8,16.

P9 4x50m viesti: 1) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Aaron Lehtoruusu, Oliver Aalto, Juuso Laine, Robin Vuorenpää) 38,85, 2) Kalannin Vankka (Alexander Leivo, Jonny Kukkula, Jamiel Sjöberg, Juho Ellä) 41,24.

T11 1000m: 1) Neela Ihanmäki LaitJy 3.42,24, 2) Liinu Sarametsä UudKK 3.56,81, 3) Minttu Aaltonen VehmKi 4.12,51, 4) Ellen Ellä KalVa 4.16,32,…6) Josefiina Heinonen LaitJy 4.41,71.

T11 60m aidat (+0,2): 1) Sara Honkakangas LaitJy 11,21, 2) Liisa Hämäläinen MynämI 12,53, 3) Emilia Suominen KalVa 13,65.

T11 Pituus: 1) Mila-Marissa Vaskelainen LaitJy 3,72, 2) Jasmin Vaskelainen LaitJy 3,59, 3) Iina Aalto YlänKi 3,37, 4) Minea Manner VehmKi 3,19, 5) Iida Lorjo UudKK 3,12, 6) Viola Soini KalVa 3,10.

T11 Keihäs: 1) Olivia Lievonen MaskKa 19,12, 2) Fanni Paasio KalVa 18,25, 3) Aino Hyytiä LaitJy 15,59, 4) Senni Heinonen UudKK 15,50, 5) Abigael Wanjiru VehmKi 14,05, 6) Emma Tättilä KalVa 13,97, 7) Kerttu Kordelin KalVa 12,25.

T11 4x50m viesti: 1) Laitilan Jyske (Mila-Marissa Vaskelainen, Neela Ihanmäki, Sara Honkakangas, Jasmin Vaskelainen) 31,33, 2) Maskun Kataja (Olivia Lievonen, Anni Salomäki, Peppi Rasi, Lumi Valjanen) 33,60, 3) Kalannin Vankka (Viola Soini, Fanni Paasio, Emilia Suominen, Emma Tättilä) 33,69.

P11 1000m: 1) Elmeri Myllymäki MaskKa 3.24,14, 2) Tuomas Suopajärvi MaskKa 3.44,88, 3) Vilho Aaltonen LaitJy 3.49,21, 4) Oskari Seitala LaitJy 4.05,45, 5) Jeewi-Daniel Aalto UudKK 4.11,27.

P11 60m aidat (-0,7): 1) Gabriel Raitanen UudKK 11,11, 2) Eemi Marttila MaskKa 11,15, 3) Oskari Aaltonen LaitJy 12,17.

P11 Pituus: 1) Noel Raiskinmäki LaitJy 3,83, 2) Iisak Vainio UudKK 3,63, 3) Ville Aaltonen YlänKi 3,49,…6) Eemeli Saarinen VehmKi 2,95.

P11 Keihäs: 1) Peetu Tanhuanpää LaitJy 26,03, 2) Veeti Laine KalVa 24,65, 3) Artturi Lievonen MaskKa 22,86, 4) Frans Heinonen UudKK 19,27, 5) Akseli Heino VehmKi 16,86.

P11 4x50m viesti: 1) Maskun Kataja (Elmeri Myllymäki, Eemi Marttila, Artturi Lievonen, Toivo Ylikännö) 29,99, 2) Laitilan Jyske (Peetu Tanhuanpää, Oskari Aaltonen, Oskari Seitala, Noel Raiskinmäki) 33,00, 3) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Jeewi-Daniel Aalto, Frans Heinonen, Gabriel Raitanen, Iisak Vainio) 33,81.

P13 1000m: 1) Ami Hyvönen UudKK 3.23,34, 2) Tuomas Ankelo KalVa 3.31,14, 3) Akseli Heinonen LaitJy 3.46,08.

P13 60m aidat (+1,2): 1) Niilo Lännistö VehmKi 11,41, 2) Jesperi Sjöberg KalVa 12,81.

P13 Korkeus: 1) Hugo Yli-Antola LaitJy 120, 2) Joonas Autio MaskKa 120, 3) Oskari Metsärinta LaitJy 120, 4) Veikko Vähä-Kouvola VehmKi 105.

P13 Moukari: 1) Kustaa Salmela KalVa 30,80, 2) Joonas Heinonen UudKK 28,65, 3) Juuso Rasi MaskKa 19,53, 4) Einari Vuorela LaitJy 16,62.

P13 4x100m viesti: 1) Maskun Kataja (Anton Laine, Juuso Rasi, Vilho Kuhasalmi, Joonas Autio) 59,88, 2) Laitilan Jyske (Hugo Yli-Antola, Akseli Heinonen, Oskari Metsärinta, Einari Vuorela) 1.02,71.

T13 1000m: 1) Nanna Kukkula KalVa 3.24,05, 2) Julia Auranen MaskKa 3.45,50, 3) Oona Välimäki LaitJy 3.48,10, 4) Milja Aaltonen VehmKi 3.50,73.

T13 60m aidat: 1) Ellen Myllymäki MaskKa 10,67, 2) Emma Helminen UudKK 10,68, 3) Veera Markula NousSu 12,39, 4) Ellen Lahtivuo VehmKi 13,24, 5) Netta Virtanen KalVa 13,31, 6) Lumia Reivo LaitJy 14,03.

T13 Korkeus: 1) Mimosa Manner VehmKi 134, 2) Enni Grönblom MaskKa 125, 3) Alisa Sormunen UudKK 120, 4) Alisa Hemmilä LaitJy 115, 4) Netta Paasio KalVa 115.

T13 Moukari: 1) Venla Katvesoja VehmKi 40,52, 2) Elina Ristolainen YlänKi 25,33, 3) Anni Saarinen KalVa 23,12, 4) Olivia Suutari UudKK 21,15, 5) Ella-Maria Suominen LaitJy 20,93, 6) Janette Sjöberg KalVa 19,59, 7) Minttu Kordelin KalVa 16,65, 8) Anna-Emilia Suominen LaitJy 15,99.

T13 4x100m viesti: 1) Maskun Kataja (Aada Lehtinen, Julia Auranen, Enni Grönblom, Ellen Myllymäki) 59,72, 2) Uudenkaupungin Kenttäkarhut (Alisa Sormunen, Olivia Suutari, Fiina Sarametsä, Emma Helminen) 59,79, 3) Laitilan Jyske (Anna-Emilia Suominen, Oona Välimäki, Lumia Reivo, Ella-Maria Suominen) 59,87, 4) Vehmaan Kiisto (Mimosa Manner, Milja Aaltonen, Venla Katvesoja, Ellen Lahtivuo) 1.01,95, 5) Kalannin Vankka (Netta Virtanen, Anni Saarinen, Nanna Kukkula, Netta Paasio) 1.02,44.

P15 100m (-0,4): 1) Oskari Salmelainen MaskKa 12,26, 2) Niklas Kilpi LaitJy 13,01, 3) Miska Karppinen LaitJy 13,05, 4) Joel Korte LaitJy 13,44.

P15 2000m: 1) Ilari Lehtola LaitJy 7.51,80, 2) Atte Nyman YlänKi 7.57,14.

P15 Seiväs: 1) Elias Hyytiä LaitJy 260.

P15 Kuula: 1) Valtteri Valtonen LaitJy 12,42.

P15 1000m kävely: 1) Eetu Salmi YlänKi 5.26,94, 2) Viljami Nieminen MynämI 9.15,33.

P15 4x100m viesti: 1) Laitilan Jyske (Elias Hyytiä, Miska Karppinen, Joel Korte, Niklas Kilpi) 52,61.

T15 100m: 1) Verna Vuorela LaitJy 12,77, 2) Henriikka Laine MaskKa 13,46, 3) Rania Toivonen UudKK 13,82, 4) Venla Virtanen KalVa 14,21,…6) Kiia Ihanmäki LaitJy 14,76, 7) Nuppu Vuorela UudKK 15,57.

T15 2000m: 1) Sofia Talvensaari KalVa 8.19,89, 2) Linda Ellä KalVa 8.22,93, 3) Ella Hemmilä LaitJy 9.03,62.

T15 Seiväs: 1) Lotta Metsärinta LaitJy 230, 2) Elli Tättilä KalVa 230, 3) Aamu Airisto LaitJy 220.

T15 Kuula: 1) Mea Toivonen UudKK 11,92, 2) Elviira Tarvainen MaskKa 10,99, 3) Aada Vuoriaho LaitJy 10,20,…5) Aino Saarinen KalVa 8,83.

T15 1000m kävely: 1) Emilia Ellä KalVa 4.58,05, 2) Nella Lahtonen MynämI 6.02,13, 3) Kerttu Matikainen LaitJy 6.44,41.

T15 4x100m viesti: 1) Laitilan Jyske (Ella Hemmilä, Lotta Metsärinta, Aamu Airisto, Verna Vuorela) 52,61, 2) Maskun Kataja (Elli Ajosenpää, Anna Ylikännö, Alisa Salomäki, Henriikka Laine) 56,70, 3) Kalannin Vankka (Venla Virtanen, Emilia Ellä, Sofia Talvensaari, Linda Ellä) 58,68.

N17 200m (+0,7): 1) Carolina Grönroos LaitJy 26,50, 2) Vilma Reunanen YlänKi 28,83, 3) Julia Saarinen UudKK 29,77,…5) Linnea Ellä KalVa 32,65.

N17 Pituus: 1) Iida Verainen NousSu 5,18, 2) Kaisa Äijälä NousSu 5,02, 3) Jenina Luotonen LaitJy 4,73, 4) Janette Jussila UudKK 4,61.

N17 Kuula: 1) Henni Liimatta MaskKa 11,75, 2) Aino Karsila UudKK 9,73, 3) Sara Soini KalVa 9,29,…5) Frida Hyttilä LaitJy 6,88, 6) Iida Viherjälaakso LaitJy 6,82.

M17 200m: 1) Rasmus Haavisto MaskKa 24,23, 2) Niklas Antola LaitJy 25,05, 3) Väinö Vähä-Kouvola VehmKi 25,05, 4) Remi Holvitie KalVa 26,33.

M17 Pituus: 1) Akseli Hyytiä LaitJy 6,08, 2) Jaakko Kuoppa MaskKa 5,45, 3) Lauri Saarinen KalVa 4,40.

M17 Kuula: 1) Miika Lahtonen MynämI 17,08, 2) Otto Hiivola KalVa 13,66, 3) Joona Rasi MaskKa 9,95, 4) Jesse Virtanen LaitJy 9,49.

JÄTÄ VASTAUS

Please enter your comment!
Please enter your name here