Kenttäkarhujen Juoksukisoissa runsaasti kilpailijoita

0
T11-sarjan 600 metrin kilpailu on valmis lähtöön.

Kenttäkarhujen juoksukisat käytiin Uudenkaupungin urheilukentällä maanantaina.

Tulokset:

P9 40m: 1) Alexander Leivo KalVa 7,14, 2) Toivo Laurila VehmKi 7,22, 3) Aaron Lehtoruusu UudKK 7,40, 4) Voitto Pärkö LaitJy 7,60, 5) Oliver Aalto UudKK 7,77.

P9 600m: 1) Toivo Laurila VehmKi 2.12,67, 2) Alexander Leivo KalVa 2.14,19, 3) Robin Vuorenpää UudKK 2.16,35, 4) Voitto Pärkö LaitJy 2.16,97, 5) Jonny Kukkula KalVa 2.25,59, 6) Aaron Lehtoruusu UudKK 2.32,07, 7) Frans Virtala VehmKi 2.49,77, Oliver Aalto UudKK, Elias Poutia UudKK.

P9 Pituus: 1) Toivo Laurila VehmKi 3,49, 2) Alexander Leivo KalVa 3,44, 3) Aaron Lehtoruusu UudKK 3,21, 4) Oliver Aalto UudKK 2,81,…6) Frans Virtala VehmKi 2,49.

T9 40m: 1) Aino Tättilä KalVa 7,31, 2) Lenita Perkiö VehmKi 7,37, 3) Laura Vähä-Kouvola VehmKi 7,65,…6) Elsi Isomäki UudKK 8,09, 7) Mandi Kukkula KalVa 8,40, 9) Isla Isomäki UudKK 8,66, 10) Tilda Sarametsä UudKK 10,15.

T9 600m: 1) Aino Tättilä KalVa 2.35,50, 2) Hilda Mattila NaantLöy 2.37,10, 3) Tilda Sarametsä UudKK 2.53,40.

T9 Pituus: 1) Aino Tättilä KalVa 3,34, 2) Lenita Perkiö VehmKi 3,26, 3) Hilda Mattila NaantLöy 3,22,…5) Tilda Sarametsä UudKK 2,69, 6) Elsi Isomäki UudKK 2,62, 7) Laura VähäKouvola VehmKi 2,55, 9) Mandi Kukkula KalVa 2,46, 10) Isla Isomäki UudKK 1,95.

P11 600m: 1) Akseli Halme RaumU 2.02,54, 2) Juuso Laine UudKK 2.03,72.

P11 60m aidat: 1) Iisak Vainio UudKK 11,12, 2) Noel Raiskinmäki LaitJy 11,61.

P11 Pituus: 1) Noel Raiskinmäki LaitJy 4,30, 2) Iisak Vainio UudKK 4,12, 3) Akseli Halme RaumU 3,93.

T11 600m: 1) Neela Ihanmäki LaitJy 1.56,02, 2) Kerttu Matikainen LaitJy 2.06,18, 3) Liinu Sarametsä UudKK 2.08,61, 4) Mirella Manner VehmKi 2.12,77, 5) Emma Tättilä KalVa 2.23,01, 6) Viola Pärkö LaitJy 2.23,47, 7) Villiina Raitanen UudKK 2.33,24.

T11 60m aidat: 1) Neela Ihanmäki LaitJy 11,39, 2) Emilia Suominen KalVa 12,66, 3) Kerttu Matikainen LaitJy 12,89, 4) Mirella Manner VehmKi 14,08, 5) Emma Tättilä KalVa 14,12, 6) Fanni Paasio KalVa 14,92, 7) Villiina Raitanen UudKK 15,81.

T11 Pituus: 1) Neela Ihanmäki LaitJy 4,04, 2) Kerttu Matikainen LaitJy 3,66, 3) Emilia Suominen KalVa 3,37, 4) Liinu Sarametsä UudKK 3,35, 5) Villiina Raitanen UudKK 3,19,…7)

Mirella Manner VehmKi 3,11, 8) Emma Tättilä KalVa 3,11.

P13 60m: 1) Manuel Ojala RaumU 8,40, 2) Anton Laine MaskKa 8,91, 3) Gabriel Raitanen UudKK 9,22.

P13 200m aidat (+0,3): 1) Manuel Ojala RaumU 32,07, 2) Gabriel Raitanen UudKK 37,34.

P13 Pituus: 1) Eino Länsipaltta RaumU 4,10, 2) Gabriel Raitanen UudKK 4,07.

T13 60m: 1) Ida Pentinlehto VahdTui 8,47, 2) Emma Helminen UudKK 8,81, 3) Ilona Nordman RaumU 8,97,…5) Alisa Sormunen UudKK 9,14, 6) Sara Honkakangas LaitJy 9,25, 7) Oona Välimäki LaitJy 9,33, 9) Fiina Sarametsä UudKK 9,55, 10) Aino Hyytiä LaitJy 10,01, 11) Emma Laine UudKK 10,33.

T13 200m aidat (+1,1): 1) Emma Helminen UudKK 35,45, 2) Sara Honkakangas LaitJy 36,97.

T13 Pituus: 1) Alexia Myllymäki RaumU 4,80, 2) Ilona Nordman RaumU 4,55, 3) Emma Helminen UudKK 4,40, 4) Sara Honkakangas LaitJy 4,19, 5) Fiina Sarametsä UudKK 4,12, 6) Liinu Salmi RaumU 4,04, 7) Oona Välimäki LaitJy 3,88, 8) Alisa Sormunen UudKK 3,77, 9) Aino Hyytiä LaitJy 3,62, 10) Emma Laine UudKK 3,47.

P15 100m (+0,1): 1) William Söderholm NaantLöy 12,35, 2) Veikko Paana NaantLöy 12,92, 3) Julius Aaltonen NaantLöy 13,06, 4) Ami Hyvönen UudKK 13,27,…7) Elias Hyytiä LaitJy 13,60.

P15 300m aidat: 1) William Söderholm NaantLöy 44,30, 2) Elias Santalahti TuUL 46,13, 3) Lauri Anttila RaumU 46,65.

P15 Korkeus: 1) William Söderholm NaantLöy 173, 2) Veikko Paana NaantLöy 158, 3) Elias Hyytiä LaitJy 152, 4) Ami Hyvönen UudKK 149.

T15 100m (+1,8): 1) Alexia Myllymäki RaumU 13,41, 2) Lotta Kantonen NaantLöy 13,60, 3) Lotta Salmi RaumU 13,60.

T15 300m aidat:1) Nuppu Willman NoormNo 48,26, 2) Kiia Ihanmäki LaitJy 52,51, 3) Rania Toivonen UudKK 52,98.

T15 Korkeus: 1) Rania Toivonen UudKK 149, 2) Mimosa Manner VehmKi 143.

N17 100m (+2,1): 1) Verna Vuorela LaitJy 13,13, 2) Carolina Grönroos LaitJy 13,14, 3) Lotta Metsärinta LaitJy 13,41, 4) Aamu Airisto LaitJy 13,55, 5) Janette Jussila UudKK 13,61, 6) Jenina Luotonen LaitJy 13,63.

N17 Korkeus: 1) Verna Vuorela LaitJy 155, 2) Lotta Metsärinta LaitJy 152, 3) Ronja Huppunen MaarMa 149,…5) Aamu Airisto LaitJy 143.

M19 Korkeus: 1) Niilo Waher TuUL 167.

JÄTÄ VASTAUS

Please enter your comment!
Please enter your name here