
Jesse Piispanen urakoi viikonloppuna useammassa lajissa. Parhaiten kulki sunnuntaina 800 metrillä, jossa hän juoksi P14-sarjan voittoon ennätyksellään 2.13,52. Kilpailun lopputulokset koottiin kahden erän perusteella. Jesse voitti kakkoserän lähes neljän sekunnin erolla. Muut mitalistit juoksivat jo ensimmäisessä erässä, mutta jäivät Jessestä yli kahden sekunnin päähän.
Perjantaina Jesse kilpaili vuotta vanhempien P15-sarjan kolmiloikassa. Uusi ennätys 11,34 riitti viidenteen sijaan ja samalla syntyi 14-vuotiaiden kauden kotimainen kärkitulos.
Lauantaina Jesse paineli P14-sarjan 100 metrin alkuerissä ennätyksensä 12,62 ja selviytyi finaaliin. Finaalissa aika oli täsmälleen sama ja sijoitus oli viides.
Vankan Onni ja Rasmus Piispanen toivat Vankalle joukkuekultaa P13-sarjan kuulasta. Henkilökohtaisessa kilpailussa Onni oli viides ennätyksellään 8,89 ja Rasmus kuudes niin ikään ennätyksellään 8,08.
T12-sarjan 60 metrillä Onni juoksi alkuerässä ennätyksensä 9,17, mutta ei päässyt finaaliin. Hänen loppusijoituksensa oli 14. Rasmuksen aika alkuerässä oli 9,36 ja sijoitus 21.
200 metrillä Rasmus juoksi ennätyksensä 30,24. Finaalipaikkaa ei tullut, mutta sijoitus on hyvä 13.
Onni osallistui myös kiekonheittoon, jossa oma ennätys 14,67 toi sijan 18.
Odelia Suutari työnsi T14-sarjassa kuulaa 10,94. Omalla ennätyksellään hän oli kuudes. Kiekossa Odelia oli tuloksella 34,16 kymmenes.
Laitilan Jyskeen Oona Lapila juoksi T14-sarjan 800 metrillä ennätyksensä 2.24,55 ja oli yhteisajoissa kuudes.
Jyskeen Sara Rantanen heitti keihästä 37,95 ja voitti T11-sarjan kilpailun. Kiekkoa Sara heitti T12-sarjassa ennätyslukemiinsa 28,80 ja sijoittui kahdeksanneksi. Kuulassa hän kilpaili T11-sarjassa ja sijoittui kymmenenneksi.